Książki naszego dzieciństwa
Dzieciństwo to czas wypełniony bajkami, baśniami i legendami, które kształtują wyobraźnię młodych odbiorców. Bajki przenoszą dzieci w zaczarowany świat, bawią, uczą i uwrażliwiają. Przekazują wzory myślenia, przeżywania i zachowania. Pomagają zmniejszyć strach, uspokajają, redukują lęki i smutki. W świecie bajek można spotkać przyjaciół i przeżywać wspaniałe przygody. To piękny czas i piękny świat.
Dlatego dzisiaj z wielkim sentymentem oraz w niezwykle barwny i spontaniczny sposób przenieśliśmy się pamięcią w ten zaczarowany i magiczny świat, w krainę najpiękniejszych bajek i ich bohaterów. Wspominaliśmy najpiękniejsze książki, które sami w dzieciństwie czytaliśmy i czytaliśmy je naszym dzieciom.
Przywołane zostały między innymi bajki M. Konopnickiej, i M. Kownackiej, baśnie Andersena, oraz „Dzierżoniowskie legendy i opowieści” autorstwa J. Weretki- Piechowiak, opowiadania G. Morcinka, M. Krűger. Ale utworem z naszego dzieciństwa, który wszyscy pamiętają i który nadal zachwyca jest piękna, poetycka baśń M. Konopnickiej „Na jagody”.
A wszystko to działo się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w dniu 13.09.2023 r. Moderatorem spotkania był pan prof. Tomasz Nowak, który perfekcyjnie sprowokował słuchaczy do czynnego udziału w tym spotkaniu.
Było i sentymentalnie i humorystycznie.
Lucyna Bajsarowicz
Powrót do Wydarzenia 2023