Blue Flower

Komunikaty rok 2018 - II półrocze

Zobacz tutaj - komunikaty 2018 I półrocze


 O Irenie Sendler - słów kilka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 31 października 2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "O Irenie Sendler - słów kilka" - wykład dr Anny Gruźlewskiej.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


 Wyjazd do Teatru Muzycznego Capitol

Przypominamy uczestnikom wyjazdu do Teatru Muzycznego Capitol, na spektakl "Blaszany bębenek", że wyjazd w piątek 19 października  2018 roku, nastąpi o godzinie 17.00 z ul. Parkowej (przy ul. Świdnickiej 38) w Dzierżoniowie.
Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata". Projekt został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.
Prosimy o punktualność, szczegóły na spotkaniach TOZD.

 


 Problemy kształtowania przestrzeni miejskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie  18 października 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Problemy kształtowania przestrzeni miejskiej" - wykład Patrycji Mazurek z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wstęp wolny - zapraszamy! Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.

 


Wyjazd do Jesenika

Przypominamy uczestnikom wyjazdu do Jesenika,  że zgodnie z planem wyjazd w sobotę 13 października  2018 roku, zaplanowany jest na godzinę 6.45 z przystanku przy ul. Świdnickiej 41 w Dzierżoniowie (naprzeciw przedszkola). Prosimy o punktualność, szczegóły na spotkaniach TOZD


Spacerkiem po zdrowie i wiedzę...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na ostatni  spacer 10 października  2018 (środa) z Przełęczy Walimskiej na Wielką Sowę z zejściem do Rościszowa. Wyjazd  o godzinie 9.00 z ul. Parkowej, obok parkingu przy ul.Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.
Transport zapewnia Towarzystwo. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK.
Zachęcamy,do aktywności ruchowej. Warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny, coś od przelotnego deszczu, kanapkę, wodę...
W razie niesprzyjającej pogody zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl oraz  spotkaniach TOZD.

 Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.
Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie, podziwiać jesienny krajobraz - warto!


Wyjazd do Barda i Kamieńca Ząbkowickiego

Przypominamy uczestnikom wyjazdu do Barda i Kamieńca Ząbkowickiego,  że zgodnie z planem wyjazd w sobotę 06 października  2018 roku, zaplanowany jest na godzinę 7.40 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność, szczegóły na spotkaniach TOZD.


Nie pozwólmy poezji odlecieć. Nie tylko o poezji Julii Hartwig

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 04.10.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
Jolanta Maniecka wygłosi wykład "Nie pozwólmy poezji odlecieć. Nie tylko o poezji Julii Hartwig".

Wstęp wolny - zapraszamy.
Spotkanie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego - projekt "Świat sztuki"


Dieta, diecie nierówna

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 27 września 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Dieta, diecie nierówna" - wykład dietetyczki Martyny Szymańskiej.

Wstęp wolny - zapraszamy! Spotkanie realizowane w ramach projektu "Start po zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.


Polskie Madonny

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 26 września 2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.


 Temat spotkania: "Polskie Madonny " - wykład Krystyny Czekaj.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Spacerkiem po zdrowie i wiedzę...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer 22 września  2018 (sobota) z Rościszowa przez Rozdroże pod Kokotem - Kroacką Studzienkę, Podolin powrócimy do Rościszowa.  Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.
Wyjazd  o godzinie 9.06 linią nr 21 z osiedla Błękitnego, (następny przystanek ul. Piastowska, Piłsudskiego, Kopernika...) Zachęcamy,do aktywności ruchowej.
Warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny, coś od przelotnego deszczu, kanapkę, wodę...
W razie niesprzyjającej pogody zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl oraz  spotkaniach TOZD.

 Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.
Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie - warto!


Z historii sztuki witrażowej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 20 września 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Z historii sztuki witrażowej" - wykład Agnieszki Goli

Wstęp wolny - zapraszamy!
Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.

 


Pomorze 14-16.09.2018

Wyjazd na Pomorze w piątek 14  września 2018 roku planowany jest o godzinie 5.00 z parkingu ul. Świdnicka 38 w Dzierżoniowie prosimy o punktualność.
W programie : Chełmno, Grudziądz, Malbork, Frombork, Elbląg,Tczew, Pelplin, Golub-Dobrzyń.
Szczegóły na spotkaniach TOZD.


Pokrewieństwa wyobraźni: Tadeusz Nowak - Marc Chagall

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 13 września 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

Temat spotkania: "Pokrewieństwa wyobraźni: Tadeusz Nowak - Marc Chagall " - wykład Jolanty Manieckiej.

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Świat sztuki", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.


Spacerkiem po zdrowie i wiedzę

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer 08 września  2018 (sobota) z Bielawy do Pieszyc - ścieżką tkaczy. Wyjazd  o godzinie 8.26 linią nr 2 z osiedla Błękitnego, (następny przystanek ul. Sikorskiego, Korczaka, Wrocławska, Bielawska,Piłsudskiego, Kościuszki, Kopernika...)

Spacer poprowadzi  Magdalena Sośnicka-Dzwonek.
Zachęcamy,do aktywności ruchowej. Warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny, coś od przelotnego deszczu, kanapkę. W razie niesprzyjającej pogody zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl oraz  spotkaniach TOZD.

 Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego. Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie - warto!


Lekcja muzealna - Wrocław

Wyjazd do muzeów we Wrocławiu 07  września planowany jest o godzinie 8:45 (zmiana!), prosimy o punktualność.

W program :

  •  Lekcja muzealna w Pałacu królewskim
  • a następnie  wystawa czasowa - zwiedzanie indywidualne.
  • Po przerwie na kawę, przejście do  Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego - oprowadzanie przez przewodnika po wystawie "Dali, Warhol - geniusz wszechstronny"

 


Miejsca, ludzie, zdarzenia - dziś emocje, jutro - historia

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 06.09.2018  na godzinę16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

Będzie to autorskie spotkanie z Krystyną Patrzykąt  - "Miejsca, ludzie, zdarzenia - dziś emocje, jutro - historia"
 
Wstęp wolny - zapraszamy.
Spotkanie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego - projekt "Świat sztuki".

Gruzja 25.08-01.09.2018

Uwaga: zmiana godziny wyjazdu na 2:00 !

Przypominamy uczestnikom wyjazdu do Gruzji, że zgodnie z planem wyjazd w sobotę 25 sierpnia zaplanowany jest na godzinę 2.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.
Wylot z Wrocławia o godzinie 5:45 do Kutaisi.