Blue Flower

Wydarzenia 2019

 


Wyjazd do Muzeum Narodowego we Wrocławiu

W piątek 11 stycznia 2019 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej –  Pawilon Czterech Kopuł, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, mieliśmy okazję odbyć dwie lekcje muzealne. Jedna dotyczyła Grupy Krakowskiej, druga twórczości Henry Moora.

Więcej czytaj tutaj ...


Film jako mit – hollywoodzkie fabuły i ich drugie dno

10 stycznia  2019 roku mieliśmy okazję posłuchać wykładu Adrianny Michno pod nazwą „Film jako mit – hollywoodzkie fabuły i ich drugie dno”. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia pojęcia mit z różnych wybranych perspektyw naukowych, co prowadziło z kolei do jego zrekonstruowania w kontekście kulturoznawczym.

Więcej czytaj tutaj ...


Japonia czyli przyszłość jest już teraz (08.01.219)

  Na pierwszym w nowym roku spotkaniu Klubu Podróżnika i drugim TOZD w bibliotece, gościła Maria Tyws. Prelegentka wielokrotnie opowiadała już w bibliotece o swoich wyprawach. Tym razem przyjechała na zaproszenie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej, aby zrelacjonować swój wyjazd do Japonii. 

Więcej czytaj tutaj...


05.01.2019 Koncert „100 lat radości” w Teatrze Muzycznym Capitol

Aktorzy Teatru Muzycznego Capitol oraz kilkunastoosobowa orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki przedstawili piękny koncert radości. Było to powtórzenie koncertu sylwestrowego. Przypomniano zaledwie siedemnaście utworów, ale bawiliśmy się świetnie. Prowadzący przypominali różne momenty ze 100 letniej historii państwa polskiego a piosenki oddawały klimat minionego czasu. Zabrzmiały takie przeboje jak: „Ach, jak przyjemnie”, „Radość o poranku”, „Jezu, jak się cieszę”, „Świecie nasz”, „Chłopaki nie płaczą”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Cykady na Cykladach” i wiele innych.

Bawiliśmy się my i artyści, a na bis wspólnie odśpiewali i tańczyli „Bananowy song”.

To był piękny wieczór!

ZM


 Psychologia przesądu czyli dlaczego człowiek współczesny bywa nieracjonalny? (03.01.2019)

Wystarczą dwa żółtka w jajku, kometa, zły sen, czarny kot lub czterolistna koniczyna byśmy stali się mieszkańcami świata magii, dopatrując się w owych faktach znaków, omenów, przepowiedni, czyli znaczeń wykluczanych przez rozum, doświadczenie i zdrowy rozsądek.

Więcej czytaj tutaj ...