Blue Flower

Komunikaty 2019


Wyjazd do Opery Wrocławskiej  01.02
 
Wyjazd do Wrocławia do Opery Wrocławskiej na spektakl "Poławiacze pereł"  G. Bizeta, planowany jest 01 lutego 2019 r. o godzinie 17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.
Trwają zapisy na spotkaniach Towarzystwa. Zapraszamy.

Dzierżoniów na szlaku joannitów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 31 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Dzierżoniów na szlaku joannitów" - wykład dr Moniki Jędrusik.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Polki, które zmieniły świat

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 stycznia 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Polki, które zmieniły świat" - wykład Jolanty Manieckiej.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Zamki czeskie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 24 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Zamki czeskie" - opowie o nich Krystyna Czekaj.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Taniec uliczny w ujęciu lirycznym

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 17 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Taniec uliczny w ujęciu lirycznym" - przedstawi go uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie Jakub Ciąpała.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Film jako mit - hollywoodzkie fabuły i ich drugie dno

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Film jako mit - hollywoodzkie fabuły i ich drugie dno" - wykład Adrianny Michno.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Japonia czyli przyszłość jest już teraz

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 08.01.2019  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
"Japonia czyli przyszłość jest już teraz "  -  poprowadzi je Maria Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy, szczególnie wszystkich, którzy lubią podróże.


Wyjazd do Wrocławia do Teatru Muzycznego Capitol   na noworoczny koncert "100 lat radości"

Wyjazd do Wrocławia do Teatru Muzycznego Capitol  na noworoczny koncert "100 lat radości" planowany jest 05 stycznia 2019 r. na godzinę 16.00. Będą to najradośniejsze polskie piosenki 100-lecia w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Capitol. Podczas półtoragodzinnego widowiska przypomnimy sobie najpogodniejsze momenty 100-letniej historii niepodległego państwa i piosenki, które im towarzyszyły.

Zabrzmią takie przeboje jak: „Ach, jak przyjemnie”, „Radość o poranku”, „Jezu, jak się cieszę”, „Świecie nasz”, „Chłopaki nie płaczą”, „Bananowy song” i wiele innych. Na scenie – cały zespół teatru i kilkunastoosobowa orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki, całość poprowadzą Marta Dzwonkowska i Marek Kocot.


Psychologia przesądu czyli dlaczego człowiek współczesny bywa nieracjonalny?

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 03.01.2019  na godzinę16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

Wykład "Psychologia przesądu czyli dlaczego człowiek współczesny bywa nieracjonalny?" wygłosi Janina Weretka-Piechowiak.
 
Wstęp wolny - zapraszamy.