Blue Flower

Komunikaty rok 2018

 

Ostatnia wieczerza, czyli najsłynniejsza kolacja w dziejach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.
Temat spotkania: "Ostatnia wieczerza, czyli najsłynniejsza kolacja w dziejach" - wykład  Barbary Rymarskiej.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Wycieczka do Brzegu

Uczestnikom wyjazdu do Brzegu  przypominamy, że wyjazd planowany jest w dniu 24.03.2018 na godzinę 8.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. W programie zwiedzanie i lekcja muzealna w Muzeum Piastów Śląskich.


Antyki na stole, czyli sztućce cenne, dziwne i zagadkowe

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 22 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: " Antyki na stole, czyli sztućce cenne, dziwne i zagadkowe"  - wykład Jerzego Tomaszewskiego.

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.

 


Spacery po zdrowie i wiedzę

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do udziału  w piątej edycji spacerów po powiecie Dzierżoniowskim.  W tym roku projekt nosi tytuł "Spacery po zdrowie i wiedzę". Tradycyjnie rozpoczynamy w pierwszy dzień wiosny 21 marca 2018 roku (środa),  zbieramy się między parkiem przy osiedlu Błękitnym a Szkołą Podstawową nr 5 o godzinie 9.00. Następnie ścieżką pieszo-rowerową udamy się do Uciechowa i dalej przez Dobrocin wrócimy do Dzierżoniowa.
Spacer poprowadzi  przewodnik PTTK.
Zachęcamy, warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny.  W razie deszczu zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na spotkaniach TOZD. Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie - warto!

Projekt  został zgłoszony w konkursie ogłoszonym  przez Powiat Dzierżoniowski dla NGO, ubiegamy się o dofinansowanie.


Zdrowo, kolorowo czyli dary od natury  dla człowieka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie, we wtorek 20.03.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Zdrowo, kolorowo czyli dary od natury  dla człowieka "  - wykład dr Beaty Joanny Osieckiej.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu "Start po zdrowie".


Odkrywanie gór

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 15 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Odkrywanie gór" (o turystyce wysokogórskiej w dawnych czasach oraz architekturze schronisk górskich na przestrzeni wieków). Temat ten przedstawi Agnieszka Gola.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Tańczące kawiarenki (13 i 27 marca 2018)

Uczestnikom projektu "Tańczące kawiarenki", dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski, przypominamy, że zajęcia w marcu rozpoczynają się o godzinie 17.00. Prosimy o punktualność.


Wyjazd do Opery Wrocławskiej

Wyjazd do Opery Wrocławskiej 09 marca  2018 roku (piątek) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Torebka w ręce

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 08 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania bardzo kobiecy, bowiem data zobowiązuje:
"Torebka w ręce"  - wykład Iwony Gołaj.

Spotkanie uzyskało dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".
Wstęp wolny - zapraszamy.

 


Podróże z madonnami świata

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.. K.K. Baczyńskiego  zaprasza na spotkanie, we wtorek 06.03.2018  na godzinę16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Podróże z madonnami świata "  - o tych podróżach opowie Krystyna Czekaj.
Wstęp wolny - zapraszamy wszystkich, którzy lubią podróże, szczególnie Klub Podróżnika.

Spotkanie zostało dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów, w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".


Wyjazd do NFM we Wrocławiu

Wyjazd do Narodowego Forum Muzyki  02 marca  2018 roku (piątek) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Frida Kahlo - malarstwo, które nosi w sobie przekaz

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 lutego 2018 roku  (środa) na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.
Temat spotkania: "Frida Kahlo - malarstwo, które nosi w sobie przekaz" - o malarce i Jej dziełach opowie uczeń I LO Piotr Marchewka.

Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów. Wstęp wolny - zapraszamy.


Koncert "Lunatycy"

Wyjazd do Narodowego Forum Muzyki  23 lutego 2018 roku (piątek) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.


Walne Zebranie Członków

Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na Walne Zebranie Członków TOZD, które odbędzie się 22 lutego 2018 roku o godzinie 17.00 – pierwszy termin, o godzinie 17.15 – drugi termin, w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przy ul. Świdnickiej 23.

Porządek zebrania:

  1.  Otwarcie Walnego Zebrania i powitanie uczestników.
  2.  Wybór przewodniczącego i protokolanta zebrania.
  3.  Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa za rok 2017 oraz programu na 2018 rok.
  4.  Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2017 rok i wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi TOZD.
  5.  Podjęcie uchwał w sprawie:

         a) zatwierdzenia złożonych sprawozdań z działalności TOZD za 2017 rok,

         b) udzielenia absolutorium Zarządowi TOZD za 2017 rok,

         c) zatwierdzenia programu działania na 2018 rok.

   5. Dyskusja i wnioski.

   6. Zamknięcie Walnego Zebrania.


z wyrazami szacunku
Zofia Mirek


 Sztuka cerkiewna

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 22 lutego 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania: "Sztuka cerkiewna"  - wykład Patrycji Mazurek.

Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Uwikłany w historię obywatel poeta - Zbigniew Herbert

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 15 lutego 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Uwikłany w historię obywatel poeta - Zbigniew Herbert"  - wykład Jolanty Manieckiej.

 Spotkanie w ramach projektu " Świat sztuki". Wstęp wolny - zapraszamy.

Uwaga: zmiana terminu!


Ostatni car i jego Rosja

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 08 lutego 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Ostatni car i jego Rosja"  - wykład Romualda Wojciechowskiego.

Spotkanie uzyskało dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata". Wstęp wolny - zapraszamy.


Karaibskie klimaty w rewolucyjnej Kubie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie, we wtorek 06.02.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Karaibskie klimaty w rewolucyjnej Kubie "  - opowieść Marii Tyws.

 Wstęp wolny - zapraszamy wszystkich, którzy lubią podróże. Warto posłuchać wytrawnego podróżnika.
Spotkanie zostało dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów, w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".


Ostry dyżur w literaturze i filmu. Medycyna jako bohater kultury

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na w czwartek 01.02.2018  na godzinę16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Ostry dyżur w literaturze i filmu. Medycyna jako bohater kultury"  - wykład Janiny Weretki-Piechowiak.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Ewangelik? Kto to taki?

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 31 stycznia  2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.

Temat spotkania: "Ewangelik? Kto to taki? Diecezja wrocławska Kościoła ewangelicko-augsburskiego po II wojnie światowej - ludzie, mienie, sposób funkcjonowania" - wykład  dr Renaty Madziary.

 Wstęp wolny, zapraszamy.


Tańczące kawiarenki
 
30 stycznia 2018 roku, w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wtorek godzina 17.00 zajęcia w ramach projektu "Tańczące kawiarenki". Szczegóły na spotkaniach TOZD.

Spektakl "Zemsta nietoperza"

 Wyjazd do Opery Wrocławskiej 28 stycznia 2018 roku (niedziela) planowany jest o godz.16.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.

Prosimy o punktualność.

Historia kina na przełomie XX i XXI wieku

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 25 stycznia 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Historia kina na przełomie XX i XXI wieku"- opowie  ją uczennica I LO Sandra Nikoniuk.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Tańczące kawiarenki

 23 stycznia 2018 roku, w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wtorek godzina 17.00 rozpoczynamy realizację projektu "Tańczące kawiarenki". Szczegóły na spotkaniach TOZD.


Co warto wiedzieć o Gruzji

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 18 stycznia 2018 roku na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Co warto wiedzieć o Gruzji"  - wędrówkę po Gruzji poprowadzi dr Andrzej Jagiełło.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Niezwykłość Indii

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie w 2018 roku, we wtorek 16.01.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania: "Niezwykłość Indii"  - opowieść Marii Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy wszystkich, którzy lubią podróże. Warto posłuchać wytrawnego podróżnika.


Duch potężny, ale ciało mdłe. O Stanisławie Wyspiańskim opowieść
 
Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 11 stycznia 2018 roku na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:"Duch potężny, ale ciało mdłe. O Stanisławie Wyspiańskim opowieść"  - wykład Jolanty Manieckiej.
 

Wstęp wolny - zapraszamy.


Wyjazd do NFM we Wrocławiu
 
Wyjazd na koncert " Mozart: Gran Partita", do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu 07 stycznia 2018 roku (niedziela) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.

Magiczny świat poezji Leonarda Cohena

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na pierwsze spotkanie w 2018 roku, w czwartek 04.01.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania: "Magiczny świat poezji Leonarda Cohena"  - wykład Sławomira Rodaka.

Wstęp wolny - zapraszamy.