Blue Flower

Komunikaty 2020


 

Architektura  przemysłowa

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 27 lutego  2020 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Architektura  przemysłowa" - wykład  Agnieszki Goli.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata"


Wyjazd do Teatru Polskiego we Wrocławiu

Wyjazd 21 lutego 2020 r. (piątek) na spektakl  "Opowieść filadelfijska" w Teatrze Polskim  we Wrocławiu, zaplanowany jest na godzinę 17.00, z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


 

Goralenvolk - historia zdrady

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 20 lutego  2020 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

Temat spotkania: "Goralenvolk - historia zdrady" - wykład  Romualda Wojciechowskiego.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata"


 

Proszę siadać, czyli historia krzesła

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 19 lutego  2020 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej.
Wykład "Proszę siadać, czyli historia krzesła" wygłosi Iwona Gołaj.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata"


Medialne wędrówki po Turcji

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 13 lutego  2020 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Medialne wędrówki po Turcji " - które poprowadzi dr Andrzej Jagiełło.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Wyjazd do NFM

Wyjazd 07 lutego 2020 r (piątek) na koncert Lithuanian  National Symphony Orchestra w  Narodowym  Forum Muzyki we Wrocławiu zaplanowany jest na godzinę 17.00, z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


 

Powtórka z historii Śląska

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie zapraszają  na spotkanie 06 lutego 2020 roku  na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Powtórkę z historii Śląska!" powtarzać z nami będzie dr hab Tomasz Przerwa.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata"


 

 Wyjazd do Muzeum Przyrodniczego

Wyjazd 04 lutego 2020 r (wtorek) do Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu zaplanowany jest na godzinę 8.30, z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.
 
Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata"
 

Od Ruryka do Putina

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 stycznia 2020 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Od Ruryka do Putina" - wykład Antoniego Krzysztofa Kraińskiego.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Wyjazd do Muzeum

Wyjazd 28 stycznia 2020 r. (wtorek) do Muzeum Narodowego - Pawilon Czterech Kopuł we Wrocławiu zaplanowany jest na godzinę 8.30, z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Zbrodnia to niesłychana, czyli  o zawiłych ścieżkach miłości w literaturze pięknej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 23 stycznia 2020 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:

"Zbrodnia to niesłychana, czyli  o zawiłych ścieżkach miłości w literaturze pięknej " - wykład Janiny Weretki-Piechowiak.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Historia szopek krakowskich

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 22 stycznia 2020 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej.
Lekcję muzealną  "Historia szopek krakowskich" poprowadzi Danuta Szeliga.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Jak dbać o wzrok

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 16 stycznia 2020 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Jak dbać o wzrok " - porad udzieli Maria Kwiatkowska i Laura Kaczmarek.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Podróż po Białorusi

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 stycznia 2020 roku  na godzinę 16.00 do Domu Seniora przy ulicy Świdnickiej  w Dzierżoniowie. W czasie spotkania  Andrzej Waszkiewicz zabierze nas w podróż po Białorusi a szczególnie po swoim ulubionym mieście Grodnie.

Wstęp wolny - zapraszamy!


W przedsionku sławy. Historia malarstwa według kobiet

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 09 stycznia 2020 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"W przedsionku sławy. Historia malarstwa według kobiet " - wykład Iwony Gołaj.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Rosja na bogato

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie zapraszają  na spotkanie 07 stycznia 2020 roku  na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku w Dzierżoniowie w ramach Klubu Podróżnika.
"Rosja na bogato!" to tytuł podróży, w którą zabierze nas Maria Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to wspólne spotkanie z Klubem Podróżnika.Koncert w  Filharmonii Sudeckiej

Uczestnikom wyjazdu 04 stycznia 2020 r. do Filharmonii Sudeckiej przypominamy, że wyjazd nastąpi o godzinie 16.30  z ul. Świdnickiej z przystanku autobusowego (naprzeciw przedszkola). Prosimy o punktualność.