Blue Flower

Komunikaty 2019 - II półrocze

Komunikaty 2019 - I półrocze


Wycieczka do Czech

Uczestnikom wyjazdu do Czech -  28 września  2019 roku, w sobotę przypominamy: wyjazd o godzinie 05.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38.
Pamiętamy o wygodnych  butach. Odwiedzimy między innymi Sazawę, Cesky Sterberk, Jemniste, Konopiste, Tynec nad Sazavou. Prosimy o punktualność.


Praktyczne wskazówki internisty

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 26 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Praktyczne wskazówki internisty". Udzieli ich lek.med. Danuta Powierza.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Bądźmy aktywni", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


 

Józef Rotblat - polski noblista z angielskim paszportem

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 25 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Józef Rotblat - polski noblista z angielskim paszportem" - wykład dr Moniki Jędrusik.

Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany z budżetu miasta Dzierżoniowa.


 

Osiedla robotnicze

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 19 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Osiedla robotnicze" - opowie o nich Patrycja Mazurek.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Ja i ekologia

W piątek 13 września 2019 roku zaplanowana jest wizyta w Ekologicznym Centrum Odzysku Sp. z o.o. w Bielawie ul. Ceglana 10. Zobaczymy co się dzieje ze śmieciami, których  wytwarzamy coraz więcej, czasami bezmyślnie. Przekonamy się jak ważna jest segregacja śmieci w miejscu ich powstania.

Ta wizyta,  jest realizacją projektu "Ja i ekologia", który uzyskał dofinansowanie z budżetu powiatu.  W ramach jego realizacji między innymi zwiedziliśmy:
- ciepłownię w Dzierżoniowie,
- stację uzdatniania wody w Lubachowie,
- oczyszczalnię ścieków w Dzierżoniowie.
 
Zbiórka o godzinie 9.15  na parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa na spotkaniu TOZD lub telefonicznie, e-mailowo.

 

Wędrówka przez Uzbekistan

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 12 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Wędrówka przez Uzbekistan" - opowie o niej Maria Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Wyjazd do Zielonej Góry i okolic

Uczestnikom wyjazdu w Lubuskie -  06/07 września  2019 roku, w piątek przypominamy: wyjazd o godzinie 07.00 z parkingu przy ul.Świdnickie 38.
Pamiętamy o wygodnych  butach. Będziemy między innymi w Przemkowie, Żaganiu, Zielonej Górze,  Gościkowie, Świebodzinie, Buczynie. Prosimy o punktualność.


O świecie, który odszedł. Proza Włodzimierza Odojewskiego

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie zapraszają 05 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"O świecie, który odszedł. Proza Włodzimierza Odojewskiego". Wykład  wygłosi Jolanta Maniecka.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.