Blue Flower

Komunikaty 2019 - II półrocze

Komunikaty 2019 - I półrocze


"Andrzejki" w NFM

Wyjazd  30 listopada 2019 (sobota) do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na Wrocławską Galę Kabaretową ANDRZEJE 2019  o godzinie 17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38.
Prosimy o punktualność.


Dbam o moje serce

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 listopada 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Dbam o moje serce" - wykład wygłosi i odpowie na pytania słuchaczy dr Anna Dąbrowska.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Bądźmy aktywni", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


W świecie niezwykłych obrazów Edwarda Hoppera

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 27 listopada 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "W świecie niezwykłych obrazów Edwarda Hoppera" - do tego świata zaprosi nas Barbara Rymarska.

  Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który został dofinansowany z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


 

Spektakl Trzej muszkieterowie

Wyjazd  23 listopada 2019  (sobota) do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na spektakl "Trzej muszkieterowie" o godzinie 16.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.

Wstęp wolny - zapraszamy!

Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta Dzierżoniowa.


 Myślące budynki

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 21 listopada 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

Temat spotkania: "Myślące budynki" - wykład Patrycji Mazurek z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wstęp wolny - zapraszamy!

Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Wyjazd na lekcje muzealne

Wyjazd 15 listopada 2019 (piątek) do wrocławskich muzeów planowany jest o godzinie 8.30 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.

Będą to dwie lekcje muzealne. W Muzeum Teatru zwiedzimy wystawę stałą z edukatorem, a w Muzeum Miejskim Wrocławia Kurator wystawy  szkieł wykonanych wg projektu Zbigniewa Horbowego opowie o mistrzu i jego dziełach.

Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


O powietrzu w Dzierżoniowie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 14 listopada 2019 roku na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "O powietrzu w Dzierżoniowie " - wykład Krzysztofa Nawrota.

Wstęp wolny - zapraszamy!  Jest to realizacja projektu "Ja i ekologia", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Książka do poduszki, czyli co nowego w literaturze polskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie zapraszają  na spotkanie 07 listopada 2019 roku  na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"Książka do poduszki, czyli co nowego w literaturze polskiej " - te książki omówi i poleci  słuchaczom Jolanta Maniecka.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego. 


Powtórka z historii - powstania śląskie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 października 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Powtórka z historii - powstania śląskie" - poprowadzi ją historyk Henryk Matuszczyk.

  Wstęp wolny - zapraszamy.
Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Koncert w NFM we Wrocławiu

  Uczestnikom wyjazdu do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert "Tradycja i awangarda " -  25 października  2019 roku, w piątek przypominamy:
wyjazd o godzinie 17.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38.
Prosimy o punktualność .


Oglądaj świat w 3D

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 24 października 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Oglądaj świat w 3D" - zachęcać do tego będzie psycholog Anna Salij-Szyszka.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Jest to realizacja projektu "Bądźmy aktywni", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd do Filharmonii Sudeckiej

Wyjazd  18 października 2019 do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na koncert symfoniczny  PRZEBOJE SREBRNEGO EKRANU o godzinie 17.30 z przystanku przy ul. Świdnickiej /naprzeciw przedszkola nr 5/. Prosimy o punktualność.


 Architektura w służbie władzy

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 17 października 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Architektura w służbie władzy " - wykład Agnieszki Goli z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


O antykach słów kilka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 października 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "O antykach słów kilka" - opowie o nich Krystyna Czekaj.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Koncert w NFM we Wrocławiu

Uczestnikom wyjazdu do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert "Wiedeńscy klasycy" -  06 października  2019 roku, w niedzielę przypominamy: wyjazd o godzinie 16.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


Wycieczka do Tranowskich Gór

Uczestnikom wyjazdu do Tarnowskich Gór -  05 października  2019 roku, w sobotę przypominamy: wyjazd o godzinie 06:30 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38.
Pamiętamy o wygodnych  butach. Prosimy o punktualność.


Francoise Sagan - ikona swojego pokolenia

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej  i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie zapraszają  na spotkanie 03 października 2019 roku  na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"Francoise Sagan - ikona swojego pokolenia". Wykład  wygłosi Barbara Rymarska.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wycieczka do Czech

Uczestnikom wyjazdu do Czech -  28 września  2019 roku, w sobotę przypominamy: wyjazd o godzinie 05.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38.
Pamiętamy o wygodnych  butach. Odwiedzimy między innymi Sazawę, Cesky Sterberk, Jemniste, Konopiste, Tynec nad Sazavou. Prosimy o punktualność.


Praktyczne wskazówki internisty

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 26 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Praktyczne wskazówki internisty". Udzieli ich lek.med. Danuta Powierza.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Bądźmy aktywni", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


 

Józef Rotblat - polski noblista z angielskim paszportem

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 25 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Józef Rotblat - polski noblista z angielskim paszportem" - wykład dr Moniki Jędrusik.

Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany z budżetu miasta Dzierżoniowa.


 

Osiedla robotnicze

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 19 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Osiedla robotnicze" - opowie o nich Patrycja Mazurek.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Ja i ekologia

W piątek 13 września 2019 roku zaplanowana jest wizyta w Ekologicznym Centrum Odzysku Sp. z o.o. w Bielawie ul. Ceglana 10. Zobaczymy co się dzieje ze śmieciami, których  wytwarzamy coraz więcej, czasami bezmyślnie. Przekonamy się jak ważna jest segregacja śmieci w miejscu ich powstania.

Ta wizyta,  jest realizacją projektu "Ja i ekologia", który uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.  W ramach jego realizacji między innymi zwiedziliśmy:
- ciepłownię w Dzierżoniowie,
- stację uzdatniania wody w Lubachowie,
- oczyszczalnię ścieków w Dzierżoniowie.
 
Zbiórka o godzinie 9.15  na parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa na spotkaniu TOZD lub telefonicznie, e-mailowo.

 

Wędrówka przez Uzbekistan

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 12 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Wędrówka przez Uzbekistan" - opowie o niej Maria Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Wyjazd do Zielonej Góry i okolic

Uczestnikom wyjazdu w Lubuskie -  06/07 września  2019 roku, w piątek przypominamy: wyjazd o godzinie 07.00 z parkingu przy ul.Świdnickie 38.
Pamiętamy o wygodnych  butach. Będziemy między innymi w Przemkowie, Żaganiu, Zielonej Górze,  Gościkowie, Świebodzinie, Buczynie. Prosimy o punktualność.


O świecie, który odszedł. Proza Włodzimierza Odojewskiego

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie zapraszają 05 września 2019 roku  na godzinę 16.00 do biblioteki w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"O świecie, który odszedł. Proza Włodzimierza Odojewskiego". Wykład  wygłosi Jolanta Maniecka.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.