Blue Flower

Wydarzenia 2018 II półrocze

Wydarzenia 2018 (I półrocze)


Pokrewieństwa wyobraźni: Tadeusz Nowak i Marc Chagall

13 września 2018 r. w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wykład na temat „Pokrewieństwa wyobraźni: Tadeusz Nowak i Marc Chagall” wygłosiła Jolanta Maniecka.
Co łączy twórców urodzonych w innym miejscu i czasie?

Więcej czytaj tutaj ...


Spacerkiem po ... Bielawa - Pieszyce

Jest sobota 8 września 2018 r. pogoda cudowna,upały jakby ucichły. Idziemy na spacer. Mamy dofinansowane z Powiatu Dzierżoniowskiego,prowadząca spacer, fankę wędrówek po górach Grażynę Biernat, więc tylko korzystać.
Ruch i kondycja to samo zdrowie. Z przystanku na osiedlu Błękitnym autobusem nr 2 jedziemy do Bielawy.

Więcej czytaj tutaj ...


Lekcja muzealna w Pałacu Królewskim - Muzeum Miejskie we Wrocławiu

7 września 2018 roku członkowie i sympatycy Towarzystwa Oświatowego Ziemi  Dzierżoniowskiej wzięli udział w wycieczce do Wrocławia do Pałacu Królewskiego -   Muzeum Miejskiego Wrocławia. Uczestnicy wycieczki obejrzeli między innymi wystawę stałą obrazującą 1000 lat Wrocławia, która uznawana jest  za jedną z najnowocześniejszych ekspozycji muzealnych w Polsce.

Więcej czytaj tutaj ...


Spotkanie autorskie (06.09.2018)

Życie pisze ciekawiej niż niejeden zmyślacz. Ja proponuję czasem cudaczne, ale prawdziwe opowieści, bowiem każdy człowiek ma wiele ciekawych, chlubnych i niechlubnych, śmiesznych i pięknych przeżyć i zdarzeń na tym padole. Każdy spotyka na swojej drodze ciekawych i oryginalnych ludzi.” napisała w swoim zaproszeniu do przeczytania swojej najnowszej książki autorka Krystyna Patrzykąt.

Więcej czytaj tutaj...


 Wycieczka do Gruzji

W dniach 25 sierpnia - 01 września 2018 roku odbyła się wycieczka do Gruzji. Wycieczka miała charakter "objazdowy", jej celem było poznanie w jak najszerszym zakresie ciekawe miejsca, kulturę, życie i zwyczaje Gruzinów. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją z tej wprawy zawartą w artykule Janusza Mirka.

Więcej czytaj tutaj...