Blue Flower

Arie, pieśni i piosenki wiedeńskie

Nowy rok rozpoczęliśmy w dniu 04.01.2020 wyjazdem do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Prowadzący koncert p.t. "Arie, pieśni i piosenki wiedeńskie" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej dyrygent Bartosz Żurakowski wprowadził nas wraz z orkiestrą w radosny nastrój dawnych balów na wiedeńskich salonach. Co tam się nie działo: od walców, kadryli, poleczek do czardasza. Koncert był ze smakiem doprawiony szczyptą humoru, a jego dopełnieniem stały się wspaniale wykonane pieśni przez tenora Bartosza Nowaka.
Koncert rozpoczęła uwertura do opery Dama Pikowa  Piotra Czajkowskiego. Kolejne utwory to między innym:
Marsz wojskowy Franciszka Schuberta, Taniec węgierski Johannesa Brahmsa, Walc odgłosy wiosny Johana Straussa, Kadryl Carmen Johana Straussa, Annen Polka  Johana Straussa, Polka Polowanie Johana Straussa, Kankan z operetki J. Offenbacha "Orfeusz w piekle", Taniec z ogniami z opery Oniegin, Polka mit extrapost Eduarda Straussa, Czardasz  Johana Straussa.
Bartosz Nowak wykonał arię "Wielka sława to żart" z opery Baron cygański Johana Straussa, pieśń Roberta Stolza "Brunetki, blondynki, ..." oraz słynna pieśń neapolitańska "O sole mio"  (autorem słów jest Giovanni Capurro, a muzyki – Eduardo Di Capua).
Walc Nad pięknym modrym Dunajem Johanna Straussa zakończył koncert, a na bis klaskaliśmy do taktów muzyki pod znaki dyrygenta i to była wspaniała zabawa.

BL

 

Powrót do Wydarzenia 2020