Blue Flower

Wydarzenia 2022

 


Skaldowie czyli rockmeni z ciupagami

20 stycznia 2022 roku mieliśmy okazję spotkać się z twórczością „rockmanów z ciupagami”, bo tak pan Sławomir Rodak nazwał „Skaldów” – zespół, który „miał szczęście do kompozytorów (Andrzej Zieliński!) i tekściarzy (Leszek Aleksander Moczulski, Wojciech Młynarski), ale nie miał szczęścia do autorów okładek płytowych”.

Więcej czytaj tutaj ...


Warsztaty plastyczne 18.01.2022

Kwiaty niemal zawsze sprawdzają się jako upominek. Kwitnące, nostalgiczne, a nawet takie o właściwościach zdrowotnych, były podstawą prac wykonanych przez uczestników warsztatów plastycznych.

Więcej czytaj tutaj ...


Historia wieżowców (wykład 13.01.2022)

Historia wieżowców to historia ludzkich ambicji oraz rozwoju nowoczesnych technik i materiałów budowlanych.Już w starożytności powstawały wysokie budynki, jak na przykład słynna wieża Babel utożsamiana przez badaczy z zigguratem Etemenaki w Babilonie (601 p.n.e., około 90 metrów wysokości), ...

Więcej czytaj tutaj ...


12.01.2022r. - Jak uczynić życie lepszym, a świat piękniejszym, czyli o Artystach z Dzierżoniowa

To była opowieść o mieście, ale również o ludziach, bo oni przecież tworzą miasto. To była opowieść o czasie, który jest chytry i zabiera ludziom różne rzeczy – ulice, domy… czasami zamazuje wspomnienia, ale ludzie umieją go pokonać, umieją mu się przeciwstawić.

Więcej czytaj tutaj ...


Opowieści sycylijskie

4 stycznia w bibliotece w Rynku odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie w ramach Klubu Podróżnika zorganizowane wspólnie z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Dzierżoniowskiej. Prelegentką po raz kolejny była Maria Tyws, która opowiedziała licznie zgromadzonym słuchaczom o Sycylii.

Więcej czytaj tutaj ...