Blue Flower

Koncert w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu 

26 października b.r. wybraliśmy się na koncert muzyki filmowej w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej. W programie była muzyka z filmów dla dzieci, dlatego też średnia wieku na widowni była o wiele niższa niż zazwyczaj na koncertach w Filharmonii. Zwykle muzyka filmowa bywa tłem dla akcji na ekranie, potęguje i odzwierciedla emocje, jest dopełnieniem obrazu filmowego. Tym razem, grana na żywo była na pierwszym planie, a wyświetlane na ekranie rysunki dzieci były jej uzupełnieniem. Należy tutaj podkreślić rolę prowadzącego koncert dyrygenta Tadeusza Wicherka. Wprowadził wspaniałą i radosną atmosferę, przed każdym utworem wyjaśniał dzieciom jego pochodzenie. Dzieci reagując bardzo emocjonalnie gromkimi brawami nagradzały wykonanie każdego utworu. Na fotelach dało się też odczuć podrygiwanie w takt muzyki - nie tylko dzieci. Dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych była to świetna zabawa.
Była z nami również Małgosia - lat 8, która została poproszona o napisanie o tym koncercie. Zrobiła to na swój sposób - zilustrowała go bohaterami z filmów, z których pochodziła wykonywana muzyka. Rysunki zostały dodane do galerii poniżej.
Należy również zaznaczyć, że koncert odbywał się jako trzeci w nowo otwartej (po modernizacji) sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Otwarcie sali koncertowej odbyło się 12 października 2018 r.

B.L

 

Powrót do Wydarzenia 2018 II półrocze