Blue Flower

Tańczące kawiarenki

  Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Tańczące kawiarenki” mamy za sobą. We wtorek 23 stycznia rozpoczęliśmy je rozgrzewką, która już wykazała jak bardzo jest nam potrzebny ruch, gimnastyka. To i owo ”strzelało”, to i owo było trudne, kroki się myliły, szczególnie gdy trzeba było to wykonać w takt muzyki. Niemniej jednak prowadzący potrafił nad tym „zapanować”, miał dla nas świetne antydotum.

Taniec - zabawa w kole dał nam wiele radości. Poznaliśmy elementy tańców klasycznych: walca, poloneza i chodzonym polonezem zakończyliśmy pierwsze zajęcia.

ZM

Ach te kroki i kroczki  Zabawy taneczne w kole.

Tańczące kawiarenki 30.01.2018

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Tańczące kawiarenki”, które było wtorek 30 stycznia pogłębiło nasze umiejętności w tańcu integracyjnym wg publikacji Klanza. Były też elementy polki i cha,cha,cha, walca angielskiego. A najwięcej było w nas radości i zadowolenia.
Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego w ramach otwartego konkursu dla NGO.
ZM
 
Ćwiczmy układy taneczne.  

Tańczące kawiarenki 13 i 27 lutego 2018

W lutym zajęcia w ramach projektu "Tańczące kawiarenki" wyjątkowo rozpoczynają się o godzinie 18.00, ale na dużej sali z lustrami, a to pozwala nam widzieć swoją sylwetkę i szybko korygować swoją postawę. Tempo jakie "narzuciła" nam Pani Ania dało nam wiele do myślenia o swojej kondycji. Dobrze,że nad nią pracujemy ...

ZM

Tańczące kawiarenki 13.03.2018

W dniu 13 marca b.r. odbyły się kolejne zajęcia taneczne z projektu "Tańczące kawiarenki". Za nami 5 spotkań, które nie tylko dały nam wiele radości, ale też nabyliśmy nowej wiedzy o sobie oraz nowych umiejętności.  

   
 Na rozgrzewkę ćwiczymy pozycje i układy rąk. Jak widać frekwencja dopisała.
   
A teraz kroczki i układy. Krysia to zatańczyła nawet z samym mistrzem  - ta to ma szczęście...

Tańczące kawiarenki 27.03.2018

W dniu 27 marca b.r. wróciliśmy na salę z lustrami i uczyliśmy się tańczyć trojaka, elementy salsy.

Tańczące kawiarenki 10.04.2018  

Wtorkowe spotkanie w ramach projektu Tańczące kawiarenki rozpoczęło drugą połowę jego realizacji. Walc angielski, "Trojak", "Belgijka", salsa i cza-cza wypełniły czas zajęć.

Przygotowujemy się do ćwiczeń kroków salsy.
Niektórzy mieli szczęście poćwiczyć z mistrzem, inni ćwiczyli solo.

Tańczące kawiarenki 24.04.2018  

Wtorkowe spotkanie w ramach projektu Tańczące kawiarenki rozpoczęliśmy od ćwiczeń z rytmiki i prostych układów tanecznych. Po czym ćwiczyliśmy rumbę. Na zakończenie zajęć było trochę szaleństwa w "Trojaku"  i tańcu chodzonym. Tańce grupowe są bardzo ważne w wyćwiczeniu synchronizacji ruchu i zgraniu się całej grupy - tak aby wszyscy tańczyli to samo laughing. [BL]
Ćwiczymy rytmikę i układy taneczne - koordynacja rąk i nóg
Słynny Trojak

Tańczące kawiarenki 15.05.2018  

Tańce wolne, dowolne i radości bawią nas i radują. Tym razem było trochę klasyki, polskie tango, nie było łatwo. Krok podstawowy jakoś nam idzie, ale te promenady ...

   

Tańczące kawiarenki 29.05.2018  

Wtorkowe zajęcia to nie tylko taniec, ale przede wszystkim ćwiczenie pamięci oraz koordynacja ruchów aby zachować układ marsza Radeckiego czy tańca kowbojskiego. O, o, nawet się nam udawało. Dowody poniżej ...
 
ZM
   
   
   

Tańczące kawiarenki 05.06.2018

Przypominanie układów tanecznych  z poprzednich zajęć wcale nie było łatwe. Za to zorba przeniosła nas na wyspy greckie. Przed nami niestety jeszcze jedne zajęcia w ramach projektu.

ZM

Tańczące kawiarenki

W dniu 12 czerwca odbyły się już ostatnie zajęcia w ramach pierwszej edycji projektu "Tańczące kawiarenki". Wszystkim nam przydało się trochę ruchu i wspólnej zabawy. Wielu osobom spodobały się te zajęcia i zadeklarowały chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu.

Dziękujemy naszym trenerom Panu Lubomirowi Szmid i Pani Annie Trzeciak za cierpliwość i naukę.kiss

W projekcie dofinansowanym przez Powiat Dzierżoniowski wzięło udział 357 beneficjentów.

ZM

 

   Powrót do Wydarzenia 2018