Blue Flower

Telewizja kłamie  


  Śmiech to zdrowie, okazuje się, że śmiech ma pozytywny wpływ na cały organizm, zarówno na ciało, jak i na umysł. Wspomaga pracę różnych organów i poprawia odporność, a jednocześnie wpływa na podniesienie nastroju i rozładowanie stresu. Potwierdzają to terapie, które wykorzystują śmiech jako główne narzędzie.

  Wszyscy wiemy, że  czas w którym żyjemy obecnie, nie oszczędza nam stresu i troski o zdrowie. Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej świetnie potrafi zadbać o nasz nastrój i nasze zdrowie stosując między innymi terapię śmiechu. Mieliśmy okazję wybrać się całą grupą na spektakl komediowy pt: " Telewizja kłamie " Jest to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu. Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co dzieje się w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji.

 Do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Widzowie mają okazję zobaczyć jak zachowują się gwiazdy znane ze szklanego ekranu gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Wieloznaczność słów i zwrotów często daje powód do śmiechu i tu został sprytnie wykorzystany. Cytuję "informatyk dostał od kolegi pendrive na urodziny, odpowiedział dziękuję za pamięć" oczywiście jest to zabawne bo można to odebrać dwojako. Znana blogerka z dużą ilością obserwujących czerpiąca z tego tytułu zysk odpowiada swojemu rozmówcy. Cytuję  "Jak już nic nie robić, to trzeba robić to dobrze". Dialogi z telewizyjnego programu "Ludzkie sprawy" rozbawiły nas wszystkich do łez, a piosenki w wykonaniu aktorów wcielających się w zespół Boys otrzymał wspaniałe owacje - byli cudni.

  Aktorzy utrzymywali świetny kontakt z publicznością, to właśnie my mogliśmy decydować, którą ze stacji w różnych scenkach sytuacyjnych chcemy zobaczyć. Komunikowaliśmy się gestami na które wspólnie umówiliśmy się wcześniej. Muszę o tym wspomnieć, były też skecze i scenki, których ze względu na swoją ostrość nie opiszę, Wszyscy to pamiętamy wiedząc, że smaczne potrawy wymagają soli, pieprzu i papryczki chili. Tego też wymaga dobry dowcip żeby był dosadny i pikantny.

   Autorem spektaklu jest Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, reżyserem Bartłomiej Kasprzykowski. Na scenie wystąpili: Tamara Arciuch jako Ania Lewandowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Ibisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz. Leczenie śmiechem świetnie się udało. I przyznaję, że nie kłamię że telewizja kłamie.


  Irena Kowal

 

Powrót do Wydarzenia 2022