Blue Flower

Wiosna ! Ach to Ty...


  22 marca 2022 spacerem przez Wzgórza Bielawskie otworzyliśmy kolejny sezon wycieczek po powiecie dzierżoniowskim.
    Piękna słoneczna pogoda, przejrzyste powietrze umożliwiające oglądanie rozległych panoram skusiły 50 osób do przejścia trasy z Bielawy / poczta/ stokami Góry Parkowej przez Długą / 455 m n.p.m/ do Myśliszowa.

Z licznych miejsc na trasie wycieczki można było podziwiać widoki Sudetów i Przedgórza Sudeckiego oraz obserwować oznaki budzącej się wiosny.
Z Myśliszowa polną drogą weszliśmy na Wzgórze Pojednania /386 m n.p.m / z charakterystycznym, kilkunastometrowej wysokości krzyżem  postawionym w 2000 r.wieńczącym wierzchołek. Wokół niego stoją ławki umożliwiające odpoczynek.

  Widoki roztaczające się spod krzyża sięgają po Wzgórza Strzegomskie, Świdnicę, Kotlinę Dzierżoniowską z dominującym nad nią Masywem Ślęży.
Ze Wzgórza Pojednania piękna brzozowa aleja sprowadza nad źródło i staw zwany Cegielnią.
Wycieczce towarzyszył śpiew ptaków / nad polami skowronki urządzają wiosenne koncerty /oraz głośne brzęczenie pszczół w licznych kwitnących i pylących wierzbach.

W lesie mnóstwo cytrynków - żółtych motyli zwiastujących przyjście wiosny.  Wycieczka zakończyła się na przystanku ZKM na obwodnicy Bielawy.

Oby na wszystkich wycieczkach w tym sezonie dopisywała taka piękna pogoda i frekwencja !

             Wycieczkę prowadziła - Grażyna Biernat przewodnik sudecki.

 

Powrót do Wydarzenia 2022