Blue Flower

Opera "Poławiacze pereł"

Wyjazd do Opery Wrocławskiej 01.02.2019 roku był realizacją kolejnego zaplanowanego wydarzenia w projekcie „Ciekawi siebie i świata”. Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Gminy miejskiej Dzierżoniowa. Operę napisał  francuz Georges Bizet.
    „Poławiacze pereł” to piękne liryczne melodie i chwytająca za serce historia o przyjaźni dwóch druhów: Zurgi i Nadira, którzy zakochują się w tej samej kobiecie - kapłance Leili. W imię swej przyjaźni wyrzekają się tej miłości. Jednak los jest przewrotny. Gdy Leila przybywa do wioski wbrew złożonej obietnicy czystości, między nią a Nadirem wybucha gwałtowna namiętność. Romans wychodzi na jaw, wódz wioski zmuszony jest wydać na kochanków wyrok śmierci. Gdy jednak w Leili rozpoznaje  małą dziewczynkę, która kiedyś uratowała mu życie, Zurga poświęci swą miłość w imię przyjaźni i dobra kochanych osób, uratuje ich życie sam wystawiając się na zemstę wioski.

Waldemar Zawodziński - reżyser i inscenizator wraz  z scenografką Marią Balcerek i kostiumolożką Małgorzata Słoniewską  stworzyli baśniowe, bardzo kolorowe widowisko. Chór, który przygotowała Anna Grabowska-Borys, balet i orkiestra opery Wrocławskiej pod batutą Rafała Karczmarczyka dopełniły reszty. Publiczność brawami na stojąco dziękowała im oraz solistom:
Hannie Sosnowskiej – Leili,
Jarosławowi Kwaśniewskiemu – Nadirowi,
Tomaszowi Rudnickiemu – Zurdze
Jakubowi Michalskiemu – Nurabadowi.

ZM

 

Powrót do Wydarzenia 2019