Blue Flower

Komunikaty 2019

powrót do Komunikaty 2019 II półrocze


Wyjazd do Kopalni Szklary

Uczestnikom wyjazdu do Kopalni Szklary Huta i Ząbkowic Śląskich -  15 czerwca 2019 roku, w sobotę przypominamy:  wyjazd o godzinie 09.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38.
Ubieramy wygodne buty, spacer po mieście i po kopalni ma być przyjemnością i bezpieczny. Prosimy o punktualność.

Jest to realizacja jednago z działań projektu "Bądźmy aktywni", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Iluminacje średniowiecznych manuskryptów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 13 czerwca 2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Iluminacje średniowiecznych manuskryptów" - wykład Agnieszki Goli z Muzeum Architektury z Wrocławia.


Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Powtórka z historii - Unia Lubelska

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 12 czerwca 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Powtórka z historii - Unia Lubelska" - lekcję poprowadzi historyk Romuald Wojciechowski.

 Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany z budżetu miasta Dzierżoniowa.

 


 Wycieczka do Niemodlina i okolic

Uczestnikom wyjazdu do Niemodlina i okolic -  08 czerwca 2019 roku, w sobotę przypominamy:
wyjazd o godzinie 07.45  z parkingu przy ul.Świdnickiej 38, w Dzierżoniowie.
Ubieramy wygodne buty, bowiem będziemy zwiedzać: Niemodlin, Lipno, Tułowiec i Łambinowice. Prosimy o punktualność.

Jeśli komuś zmieniły się plany proszę o powiadomienie Zofii Mirek najpóźniej do środy.


Fenomen Eleny Ferrante

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 06.06.2019  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"Fenomen Eleny Ferrante"  -  przygotowany przez Jolantę Maniecką.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Ja i ekologia

Zapraszamy na spotkanie w plenerze 04 czerwca 2019 r /wtorek/. W programie mamy  wizytę
- w oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie,
- oraz  w stacji uzdatniania wody w Lubachowie.
 Zapewniamy transport, zbiórka parking przy ul. Świdnickiej 38  o godzinie 10.45. Swój udział proszę zgłosić na spotkaniu TOZD lub tel. 600 822 729, Ilość miejsc ograniczona pojemnością autobusu.

Jest to realizacja projektu "Ja i ekologia", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego


Dolina pałaców i ogrodów cd.

Uczestnikom wyjazdu do Doliny pałaców i ogrodów -  01 czerwca 2019 roku, w sobotę przypominamy:
wyjazd o godzinie 07.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38.
Ubieramy wygodne buty, bowiem odwiedzamy kolejne cztery miejsca: w Jeleniej Górze, Pakoszowie, Cieplicach i Staniszowie. Prosimy o punktualność .


Wyjazd do Teatru Komedia we Wrocławiu

 Uczestnikom wyjazdu na spektakl "Edukacja Rity" w Teatrze Komedia we Wrocławiu  -  31 maja 2019 roku, /piątek/ przypominamy: wyjazd do Wrocławia o godzinie 17.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Porady prawne dla seniora

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 maja  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.  Temat spotkania:
"Porady prawne dla seniora" - porad udzieli Kazimiera Lenkiewicz.

Wstęp wolny - zapraszamy!


 

Zofia Stryjeńska zwana księżniczką sztuki polskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 23 maja 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Zofia Stryjeńska zwana księżniczką sztuki polskiej" - wykład Marii Tyws

Uwaga: Zmiana terminu !

Wstęp wolny - zapraszamy!
Spotkanie dofinansowane z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego w ramach projektu "Świat sztuki".


Ja i ekologia, spacer po Piławie Górnej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer po Piławie Górnej w sobotę 25 maja 2019 r. Podczas spaceru odwiedzimy m.in. jeden z zakładów kamieniarskich, w którym zapoznamy się z obróbką kamienia. Dojazd do Piławy Górnej linią nr 35, z os. Błękitnego odjazd ok. 8.30, dwie minuty później z os. Jasnego itd...
Prosimy o ubranie wygodnego sportowego obuwia.

Jest to realizacja działania ujętego w projekcie "Ja i ekologia", który został dofinansowany z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd do Filharmonii Sudeckiej

 Uczestnikom wyjazdu na koncert symfoniczny do Filharmonii Sudeckiej  -  24 maja 2019 roku, /piątek/ przypominamy: wyjazd o godzinie 17.30 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


Land art

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 29 maja  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Land art" - wykład Patrycji Mazurek z Muzeum Architektury  we Wrocławiu.

Uwaga: Zmiana terminu !

Wstęp wolny - zapraszamy!
Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Wyjazd do Lutomierza

 Uczestnikom wyjazdu do Lutomierza -  21 maja 2019 roku, /wtorek/ przypominamy: wyjazd o godzinie 08.15 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38. Szczegóły dot. warsztatów serowarskich na spotkaniach TOZD. Prosimy o punktualność.

Jest to realizacja projektu"Ja i ekologia", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wyjazd do Torunia i Bydgoszczy

Uczestnikom wyjazdu do Torunia-Bydgoszczy -  18 maja 2019 roku, w sobotę przypominamy: wyjazd o godzinie 05.00 z parkingu przy Bricomarche. Prosimy o punktualność.


Cel: Ziemia. O zderzeniach planetoid z Ziemią

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 16 maja  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:

"Cel: Ziemia. O zderzeniach planetoid z Ziemią" - wykład prof. Andrzeja Pigulskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Wyjazd do Wrocławia

Uczestnikom wyjazdu do Wrocławia -  11 maja 2019 roku, w sobotę przypominamy: wyjazd o godzinie 08.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38.
Ubieramy wygodne buty, bowiem spacerujemy po Dzielnicy Czterech Wyznań, zobaczymy też kolorowe podwórka na Nadodrzu. Spacer poprowadzi przewodnik Arkadiusz Felkle.
Prosimy o punktualność .


Bohumił Hrabal wlecze się do nieba. O pisarzu, któremu się nie chciało

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 09.05.2019 o godzinie 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"Bohumił Hrabal wlecze się do nieba. O pisarzu, któremu się nie chciało"  -  przygotowany przez Jolantę Maniecką.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wycieczka do Chin

Uczestnikom wyjazdu do Chin -  przypominamy 27 kwietnia 2019 roku, /w sobotę/ wyjazd o godzinie 04.00 z parkingu przy Brico Marche. Prosimy o punktualność.


Historia łazienki

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 25 kwietnia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Historia łazienki" - opowie ją Agnieszka Gola.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Wycieczka do Czech

Uczestnikom wyjazdu pt. Czeskie zamki pogranicza - 13 kwietnia 2019 roku, w sobotę przypominamy: wyjazd o godzinie 08.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność i zabranie z sobą dowodu tożsamości.


 Sokrates, czyli jak rodzą się mądre myśli

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 11 kwietnia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Sokrates, czyli jak rodzą się mądre myśli" - wykład Romualda Wojciechowskiego.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


 

O Marku Edelmanie - słów kilka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 kwietnia 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "O Marku Edelmanie - słów kilka" - wykład dr Anny Gruźlewskiej.

Wstęp wolny - zapraszamy! Spotkanie dofinansowane z budżetu miasta Dzierżoniowa w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".


Salsa 08.04.2019

Uczestnikom warsztatów tanecznych - salsy, przypominamy poniedziałek 08 kwietnia b.r. rozpoczęcie zajęć - godzina 16.00 w Pegazie. Pamiętamy o zamiennym obuwiu, lekkim ubraniu. Prosimy o punktualność.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu "Bądźmy aktywni". 


Kto ty jesteś? ... mało znani autorzy bardzo znanych tekstów"

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 04.04.2019  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie na wykład: "Kto ty jesteś?... mało znani autorzy bardzo znanych tekstów"  - przygotowany przez Barbarę Rymarską.

Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Świat sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Spacerkiem po Kamionkach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 01 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) na spacer po Kamionkach. W czasie spaceru poznamy historię miejscowości oraz zwiedzimy Muzeum - Góry Sowie, które zostało założone  w Kamionkach w 2016 roku przez Józefa Przeorka. Muzeum mieści ponad 10 tysięcy eksponatów.
Spacer poprowadzi Grażyna Biernat.
Zbiórka na przystankach linii nr 15. Odjazd z przystanku  przy os. Błękitnym o godzinie 8.48. Dwie minuty później przy os. Jasnym...
Warto ubrać się "na cebulkę" mieć wygodne buty, kijki, zabrać aparat fotograficzny. W spacerze może wziąć udział każdy kto chce bliżej poznać Kamionki, zwiedzić muzeum.
Zapraszamy!


Ja i ekologia

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na nietypowe, wyjątkowe spotkanie  w sobotę 30 marca  2019 roku  w ramach projektu "Ja i ekologia". Pierwotny termin spotkania był 06.04 br. - za zmianę przepraszamy).

Zbiórka o godz. 9.00 na parkingu  przy ulicy Świdnickiej 38, skąd spacerkiem przejdziemy do ciepłowni. Temat funkcjonowania ciepłowni, prowadzonej inwestycji i o tym jak i czym  ogrzewane są nasze domy - opowie  uczestnkom spotkania Stanisław  Kopcio.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Zaufanie - kredyt, który się opłaca

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 marca  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Zaufanie - kredyt, który się opłaca" - wykład Karoli Koteckiej_Koby.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Malarz bardzo polski - Józef Chełmoński

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 27 marca 2019 roku na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Malarz bardzo polski - Józef Chełmoński" - wykład Marii Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Jeźdźcy błękitni, błędni i dzicy

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 26.03.2019 (wtorek)  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"Jeźdźcy błękitni, błędni i dzicy" ekspresjonizm w Europie - wykład wygłosi Agata Iżykowska z Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Spacer po Dzierżoniowie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spacer po Dzierżoniowie 23 marca  2019 roku. Zbiórka o godz. 9.00 na parkingu  przy ulicy Świdnickiej 38. W czasie spaceru poznamy miejsca przyjazne jego mieszkańcom. Zapoznamy się z ukończonymi lub  realizowanymi inwestycjami przez miasto, poszukamy wiosny w Dzierżoniowie. Warto zabrać aparat fotograficzny i ubrać wygodne buty. Spacer poprowadzi Magdalena Sośnicka-Dzwonek.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Bądźmy aktywni".


Filmoterapia - humor, bajka i komedia romantyczna - co mają wspólnego?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 21 marca  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Filmoterapia - humor, bajka i komedia romantyczna - co mają wspólnego?" - wykład Adrianny Michno.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Grupa MoCARTA wśród gwiazd

  Uczestnikom koncertu "Grupa MoCARTA wśród gwiazd"  przypominamy: spotykamy  się  we wtorek 19 marca 2019 r. o godzinie 19.00   w kinie Zbyszek przy ul.Świdnickiej  w Dzierżoniowie.


Wyjazd do Opery Wrocławskiej

 
Uczestnikom wyjazdu na spektakl "CARMEN"  do Opery Wrocławskiej, w niedzielę 17 marca 2019 r. przypominamy: wyjazd o godzinie 16.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38, prosimy o punktualność.


Warsztaty salsy c.d. 4, 11 i 25 marca

Uczestnikom warsztatów tanecznych - salsy, przypominamy, rozpoczęcie zajęć - godzina 16.00 w Pegazie. Pamiętamy o zamiennym obuwiu, prosimy o punktualność.


Co to jest postmodernizm?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 14 marca  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Co to jest postmodernizm" - wykład Patrycji Mazurek.

Wstęp wolny - zapraszamy! Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Świat jako absurd według Sławomira Mrożka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 07.03.2019 na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"Świat jako absurd według Sławomira Mrożka"  -  wykład wygłosi Janina Weretka-Piechowiak.

Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Świat sztuki".


Wyjazd na koncert do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu

Uczestnikom wyjazdu na koncert do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, w piątek 01 marca 2019 r. przypominamy: wyjazd o godzinie 17.30 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38, prosimy o punktualność.


Dziwny jest ten świat - twórczość Czesława Niemena

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 lutego  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Dziwny jest ten świat - twórczość Czesława Niemena" - wykład Sławomir Rodak.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Vincent van Gogh - od samotności do legendy

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 27 lutego 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Vincent van Gogh - od samotności do legendy" - o życiu i twórczości artysty opowie uczeń I LO Piotr Marchewka.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Wyjazd do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Uczestnikom wyjazdu do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, w piątek 22 lutego 2019 przypominamy: wyjazd o godzinie 08.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38, prosimy o punktualność.


Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TOZD

Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na
 Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TOZD,
które odbędzie się 21 lutego 2019 roku o godzinie 17.00 – pierwszy termin, o godzinie 17.15 – drugi termin
w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury II p przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

Porządek zebrania:

 1.  Otwarcie Walnego Zebrania i powitanie uczestników.
 2.  Wybór przewodniczącego i protokolanta zebrania.
 3.  Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa za rok 2018 oraz programu na 2019 rok.
 4.  Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2018 rok i wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi TOZD.
 5.  Podjęcie uchwał w sprawie:
 6.  Wybór komisji skrutacyjno-wyborczej.
 7.  Zgłoszenie kandydatów do zarządu i komisji rewizyjnej.
 8.  Głosowanie.
 9.  Podjęcie uchwał po wyborze zarządu i komisji rewizyjnej.
 10.  Dyskusja i wnioski.
 11.  Zamknięcie Walnego Zebrania.

 

Kult świętych w średniowieczu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 21 lutego  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Kult świętych w średniowieczu" - wykład Agnieszki Goli.

Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Christopher Nolan - geniusz kina popularnego

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 14 lutego  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
"Christopher Nolan - geniusz kina popularnego" - wykład Adrianny Michno.

Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał wsparcie finansowe z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Salsa 11 i 25 lutego

Uczestnikom warsztatów - salsy, przypominamy, rozpoczęcie zajęć  w dniach 11 i 25 lutego 2019 r. - godzina 16.00 w Pegazie. Pamiętamy o zamiennym obuwiu.


 

Wanda Błeńska  - życie spełnione

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 07.02.2019 na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie na wykład:
"Wanda Błeńska  - życie spełnione"  -  wykład wygłosi Danuta Szeliga.

Wstęp wolny - zapraszamy. Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Podróż z punktu A do punktu G, czyli zwiedzamy  Armenię i Gruzję

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 05.02.2019 na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
"Podróż z punktu A do punktu G, czyli zwiedzamy  Armenię i Gruzję"  -  podróż poprowadzi Maria Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy, szczególnie wszystkich, którzy lubią podróże, szczególnie Klub Podróżnika.
Jest to realizacja projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta Dzierżoniowa.


Wyjazd do Opery Wrocławskiej  01.02.2019

 Wyjazd do Wrocławia do Opery Wrocławskiej na spektakl "Poławiacze pereł"  G. Bizeta, planowany jest 01 lutego 2019 r. o godzinie 17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Dzierżoniów na szlaku joannitów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 31 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Dzierżoniów na szlaku joannitów" - wykład dr Moniki Jędrusik.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Polki, które zmieniły świat

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 stycznia 2019 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przy ulicy Świdnickiej w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Polki, które zmieniły świat" - wykład Jolanty Manieckiej.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Zamki czeskie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 24 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Zamki czeskie" - opowie o nich Krystyna Czekaj.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Wyjazd do Kopalni Wiry w sobotę 19 stycznia 2019 r.

Wyjazd o godzinie 9.10 z parkingu ul. Świdnicka 38 w Dzierżoniowie. Choć z zewnątrz niepozorna to prawdziwa podróż do wnętrza ziemi! Możliwość zobaczenia autentycznego zakładu górniczego, w którym pozostały wszystkie sprzęty, posłuchania o historii i anegdotach górniczych, obejrzenia pięknych minerałów w skałach. Część można wziąć na pamiątkę. Dostaje się kaski i latarki i chodzi się z takim oświetleniem prawie 100 m pod ziemią! Czas trwania spaceru pod ziemią 1.5 h, długość spaceru ok 1.5-2 km, max głębokość 85 m. W kopalni jest stała temperatura 15-16 stopni, więc do środka aż tak grubo nie ma potrzeby się ubierać. Przydadzą się za to wyższe buty - woda, błoto. Różnica poziomów - 80 m pokonywana stopniami.


Taniec uliczny w ujęciu lirycznym

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 17 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Taniec uliczny w ujęciu lirycznym" - przedstawi go uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie Jakub Ciąpała.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Wyjazd do Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Wyjazd do Muzeum Narodowego - Pawilonu Czterech Kopuł - w piątek 11 stycznia 2019 roku planowany jest o godzinie 8.30 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38.
W programie zwiedzanie wystaw:
- Grupa Krakowska
- Moc natury. Henry Moore w Polsce
Po wystawach poprowadzą nas edukatorzy.


Film jako mit - hollywoodzkie fabuły i ich drugie dno

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 stycznia  2019 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Film jako mit - hollywoodzkie fabuły i ich drugie dno" - wykład Adrianny Michno.

Wstęp wolny - zapraszamy!


Japonia czyli przyszłość jest już teraz

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 08.01.2019  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
"Japonia czyli przyszłość jest już teraz "  -  poprowadzi je Maria Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy, szczególnie wszystkich, którzy lubią podróże.


Wyjazd do Wrocławia do Teatru Muzycznego Capitol   na noworoczny koncert "100 lat radości"

Wyjazd do Wrocławia do Teatru Muzycznego Capitol  na noworoczny koncert "100 lat radości" planowany jest 05 stycznia 2019 r. na godzinę 16.00. Będą to najradośniejsze polskie piosenki 100-lecia w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Capitol. Podczas półtoragodzinnego widowiska przypomnimy sobie najpogodniejsze momenty 100-letniej historii niepodległego państwa i piosenki, które im towarzyszyły.

Zabrzmią takie przeboje jak: „Ach, jak przyjemnie”, „Radość o poranku”, „Jezu, jak się cieszę”, „Świecie nasz”, „Chłopaki nie płaczą”, „Bananowy song” i wiele innych. Na scenie – cały zespół teatru i kilkunastoosobowa orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki, całość poprowadzą Marta Dzwonkowska i Marek Kocot.


Psychologia przesądu czyli dlaczego człowiek współczesny bywa nieracjonalny?

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie 03.01.2019  na godzinę16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

Wykład "Psychologia przesądu czyli dlaczego człowiek współczesny bywa nieracjonalny?" wygłosi Janina Weretka-Piechowiak.
 
Wstęp wolny - zapraszamy.