Blue Flower

Komunikaty rok 2018 - I półrocze

Przejdź do - komunikaty 2018 - II półrocze


Aktywność w każdym wieku, sposobem na życie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 21 czerwca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Aktywność w każdym wieku, sposobem na życie" - wykład Agnieszki Łukacz.

Wstęp wolny - zapraszamy! Spotkanie realizowane w ramach projektu "Start po zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.


Spacerkiem po zdrowie i wiedzę...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na kolejny spacer 20 czerwca - w środę, z Przełęczy Tąpadła, stokiem Raduni przejdziemy do Słupic.
Wyjazd  o godzinie 9.00 z ul. Parkowej koło parkingu przy ul. Świdnickiej 38, transport zapewnia Towarzystwo. Spacer poprowadzi  przewodnik PTTK - Grażyna Biernat.
Zachęcamy, do aktywności ruchowej. Warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny, coś od przelotnego deszczu, kanapkę.
W razie deszczu lub niesprzyjającej pogody zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl oraz  spotkaniach TOZD. Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie - warto!

Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wycieczka do miasta Góra i okolic

Wyjazd do miasta Góra w dniu  15.06.2018 r. planowany jest o godzinie 7.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Proszę o punktualność.


Sztuka plakatu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 14 czerwca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Sztuka plakatu" - wykład Patrycji Mazurek.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Wycieczka do Kalisza i okolic

Uczestnikom wyjazdu na ziemię kaliską przypominamy, że wyjazd planowany jest w sobotę 9 czerwca o godzinie 7.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.
W programie zwiedzanie atrakcji m.in. Gołuchowa, Russowa, Opatówka, Kalisza...
Koszty wyjazdu pokrywają uczestnicy wyjazdu z własnych środków.


Kaskaderzy literatury współczesnej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie, we wtorek 07.06.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
Wykład "Kaskaderzy literatury współczesnej" wygłosi Sebastian Runowicz.

Wstęp wolny - zapraszamy.
Spotkanie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego - projekt "Świat sztuki"


Tańczące kawiarenki

Uczestnikom projektu "Tańczące kawiarenki", dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski, przypominamy, że zajęcia w czerwcu 05 i 12 czerwca 2018 roku, rozpoczynają się o godzinie 18.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Prosimy o punktualność.


Dynastia Kossaków

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 maja 2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.
Temat spotkania: "Dynastia Kossaków" - wykład  Jolanty Manieckiej.

Wstęp wolny. Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.

 


Wyjazd do Teatru Muzycznego we Wrocławiu

Uczestnikom wyjazdu w dniu 27 maja b.r. do Teatru Muzycznego we Wrocławiu na spektakl "Frankenstein"  przypominamy, że wyjazd planowany jest o godzinie 15.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Wyjazd do Mysłakowic

Uczestnikom wyjazdu do Mysłakowic przypominamy, że wyjazd w dniu 26.05.2018 r. planowany jest o godzinie 7.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność. Szczegóły na spotkaniu TOZD.


Spróbuj powalczyć o siebie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 24 maja 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Spróbuj powalczyć o siebie" - wykład psycholog Anny Salij-Szyszko.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Start po zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.


Spacerkiem po powiecie ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do udziału  w piątej edycji spacerów po powiecie Dzierżoniowskim.  W tym roku projekt nosi tytuł "Spacery po zdrowie i wiedzę". Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.
We wtorek  22 maja 2018 roku proponujemy spacer po wiosennym Arboretum w Wojsławicach poprzednio odwołany z powodu warunków atmosferycznych. Wyjazd  o godzinie 8.09  z przystanku na os. Błękitnym - linią 45 do Niemczy. Kolejne przystanki: os. Jasne, ul. Piłsudskiego, ul. Ząbkowicka... Dojedziemy do Wojsławic i pospacerujemy po ogrodzie, najpierw z przewodnikiem Arboretum Ewą Kuczyńską, a potem indywidualnie.

Uwaga! Zaplanowany na 18 maja 2018 roku  spacer po wiosennym Arboretum w Wojsławicach ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne został  odwołany. O kolejnym terminie powiadomimy w komunikatach i na spotkaniach TOZD.

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do udziału  w piątej edycji spacerów po powiecie Dzierżoniowskim.  W tym roku projekt nosi tytuł "Spacery po zdrowie i wiedzę". W piątek 18 maja 2018 roku proponujemy spacer po wiosennym Arboretum w Wojsławicach.
Wyjazd  o godzinie 8.09  z przystanku na os. Błękitnym - linią 45 do Niemczy. Kolejne przystanki: os. Jasne, ul. Piłsudskiego, ul. Ząbkowicka...
Spacer poprowadzi  przewodnik Arboretum.
Zachęcamy do aktywności ruchowej. Warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny.
W razie deszczu lub niesprzyjającej pog
ody zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl/komunikaty  oraz  spotkaniach TOZD.
Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję, zdrowie i zobaczyć piękno wiosennego Arboretum, warto.

Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wulkany w układzie słonecznym

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 17 maja 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Wulkany w układzie słonecznym" - wykład prof. Andrzeja Pigulskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Tańczące kawiarenki (15 i 29 maja)

Uczestnikom projektu "Tańczące kawiarenki", dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski, przypominamy,że zajęcia w maju rozpoczynają się o godzinie 18.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Prosimy o punktualność.


Tarnów i okolica

Uczestnikom wyjazdu do Małopolski przypominamy, że wyjazd w dniu 12.05.2018 r. planowany jest o godzinie 5.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.
W programie pobyt w Nowym Wiśniczu, Lipnicy Murowanej, Zakliczynie, Ciężkowicach, Tarnowie, Dębnie, Wierzchosławicach, Bochni.
Koszty wyjazdu pokrywają uczestnicy wyjazdu z własnych środków.


U wód - słynne kurorty i ich architektura

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 maja 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "U wód - słynne kurorty i ich architektura" - wykład Agnieszki Goli.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Spotkanie autorskie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie, we wtorek 08.05.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
Naszym gościem będzie pisarka Jolanta Maria Kaleta - autorka powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych.

Wstęp wolny. Spotkanie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego w ramach projektu "Świat sztuki"


Spacerkiem po powiecie ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do udziału  w piątej edycji spacerów po powiecie Dzierżoniowskim.  W tym roku projekt nosi tytuł "Spacery po zdrowie i wiedzę".
W poniedziałek 07 maja 2018 roku proponujemy spacer z  Kołaczowa przez Dębowe Wzgórza do Gilowa. Wyjazd  o godzinie 9.00 z ul. Parkowej koło parkingu przy ul. Świdnickiej 38, transport do Kołaczowa  zapewnia Towarzystwo. Powrót z Gilowa komunikacją publiczną. Spacer poprowadzi  przewodnik PTTK - Grażyna Biernat.
Zachęcamy,do aktywności ruchowej. Warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny.
W razie deszczu lub niesprzyjającej pogody zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl oraz  spotkaniach TOZD.

Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego. Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie - warto!


Koncert w Synagodze we Wrocławiu

Wyjazd w dniu 29 kwietnia b.r. na koncert w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu planowany jest o 15.40 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Wyjazd do Krasiejowa

Uczestnikom wyjazdu do Krasiejowa w dniu 28 kwietnia b.r. przypominamy, że wyjazd planowany jest o godzinie 7.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.
W programie:

 •  pobyt w JuraParku,
 •  zwiedzanie "Tunelu Czasu",
 •  spacer ścieżką edukacyjną wzdłuż,
 •  której rozmieszczonych jest prawie 200 modeli mezozoicznych gadów i płazów.
 •  Będziemy w Pawilonie Paleontologicznym,  aby zobaczyć ekspozycję pt. "Świat opolskiego dinozaura".
 •  W drodze powrotnej zwiedzimy Paczków.

Dowiedz się co jesz

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 26 kwietnia 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Dowiedz się co jesz" - wykład dr Renaty Madziary.

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Start po zdrowie", wstęp wolny - zapraszamy.


Romanowie, historia pewnej rodziny

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 19 kwietnia 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Romanowie, historia pewnej rodziny" - opowieść Romualda Wojciechowskiego.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.

 


Yaoyi Kusama  - obsesja kropek

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 18 kwietnia 2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.
Temat spotkania:  "Yaoyi Kusama  - obsesja kropek" - wykład  Alicji Abramowicz z Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu.

Wstęp wolny. Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany z budżetu Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

 


Zjawisko awangardowości w architekturze

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 12 kwietnia 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Zjawisko awangardowości w architekturze" - wykład Patrycji Mazurek.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Tańczące kawiarenki

Uczestnikom projektu "Tańczące kawiarenki", dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski przypominamy, że zajęcia w dniach 10 i 24 kwietnia b.r. rozpoczynają się o godzinie 18.00. Prosimy o punktualność.


Spacerkiem po powiecie ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do udziału  w piątej edycji spacerów po powiecie Dzierżoniowskim.  W tym roku projekt nosi tytuł "Spacery po zdrowie i wiedzę". W sobotę 07 kwietnia 2018 roku proponujemy spacer z Jodłownika przez Koci Grzbiet (platforma widokowa) do Bielawy - Leśny Dworek.

Wyjazd  o godzinie 9.00 z ul. Parkowej koło parkingu przy ul. Świdnickiej 38, transport do Jodłownika zapewnia Towarzystwo. Powrót komunikacją publiczną.

Spacer poprowadzi  przewodnik PTTK- Grażyna Biernat.

 Zachęcamy, warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny. W razie deszczu zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na spotkaniach TOZD

Projekt  uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.

Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie - warto!


Antyki na stole czyli sztućce cenne, dziwne i zagadkowe

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie, we wtorek 05.04.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania: "Antyki na stole czyli sztućce cenne, dziwne i zagadkowe"  - wykład Jerzego Tomaszewskiego.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

 


Ostatnia wieczerza, czyli najsłynniejsza kolacja w dziejach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.
Temat spotkania: "Ostatnia wieczerza, czyli najsłynniejsza kolacja w dziejach" - wykład  Barbary Rymarskiej.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.


Tańczące kawiarenki (27 marca 2018)

Zmiana! Uczestnikom projektu "Tańczące kawiarenki", dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski, przypominamy, że zajęcia w dniu 27 marca rozpoczynają się o godzinie 18.00. Prosimy o punktualność.


Wycieczka do Brzegu

Uczestnikom wyjazdu do Brzegu  przypominamy, że wyjazd planowany jest w dniu 24.03.2018 na godzinę 8.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. W programie zwiedzanie i lekcja muzealna w Muzeum Piastów Śląskich.


Tabu i przesąd czyli "święty lęk"i nie święty przesąd. W życiu społecznym i kulturze

Zmiana ! Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiła zmiana tematu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 22 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

Temat : "Tabu i przesąd czyli "święty lęk" i nie święty przesąd. W życiu społecznym i kulturze"   - wykład Janiny Weretki-Piechowiak.

Wstęp wolny. Spotkanie zostało dofinansowane przez Powiat Dzierżoniowski, w ramach projektu Świat sztuki.

 Temat  "Antyki na stole, czyli sztućce cenne, dziwne i zagadkowe" zostanie zrealizowany 5 kwietnia b.r. Za zmianę przepraszamy.


Spacery po zdrowie i wiedzę

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do udziału  w piątej edycji spacerów po powiecie Dzierżoniowskim.  W tym roku projekt nosi tytuł "Spacery po zdrowie i wiedzę". Tradycyjnie rozpoczynamy w pierwszy dzień wiosny 21 marca 2018 roku (środa), zbieramy się między parkiem przy osiedlu Błękitnym a Szkołą Podstawową nr 5 o godzinie 9.00. Następnie ścieżką pieszo-rowerową udamy się do Uciechowa i dalej przez Dobrocin wrócimy do Dzierżoniowa.
Spacer poprowadzi  przewodnik PTTK.
Zachęcamy, warto zabrać kijki, ubrać wygodne buty, aparat fotograficzny.  W razie deszczu zostanie ustalony inny termin - aktualne informacje na spotkaniach TOZD. Zapraszamy, udział może wziąć każdy, kto chce się poruszać, zadbać o swoją kondycję i zdrowie - warto!

Projekt  został zgłoszony w konkursie ogłoszonym  przez Powiat Dzierżoniowski dla NGO, ubiegamy się o dofinansowanie.


Zdrowo, kolorowo czyli dary od natury  dla człowieka

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie, we wtorek 20.03.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Zdrowo, kolorowo czyli dary od natury  dla człowieka"  - wykład dr Beaty Joanny Osieckiej.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu "Start po zdrowie".


Odkrywanie gór

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 15 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Odkrywanie gór" (o turystyce wysokogórskiej w dawnych czasach oraz architekturze schronisk górskich na przestrzeni wieków). Temat ten przedstawi Agnieszka Gola.

Wstęp wolny - zapraszamy. Spotkanie realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Dostojewski, Tołstoj - pisarze prorocy

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 14 marca  2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.
Temat spotkania: "Dostojewski, Tołstoj - pisarze prorocy" - wykład  Romualda Wojciechowskiego.

Wstęp wolny. Spotkanie w ramach projektu "Świat sztuki".


Tańczące kawiarenki (13 marca 2018)

Uczestnikom projektu "Tańczące kawiarenki", dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski, przypominamy, że zajęcia w marcu rozpoczynają się o godzinie 17.00. Prosimy o punktualność.


Wyjazd do Opery Wrocławskiej

Wyjazd do Opery Wrocławskiej 09 marca  2018 roku (piątek) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Torebka w ręce

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 08 marca 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania bardzo kobiecy, bowiem data zobowiązuje:
"Torebka w ręce"  - wykład Iwony Gołaj.

Spotkanie uzyskało dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".
Wstęp wolny - zapraszamy.

 


Podróże z madonnami świata

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.. K.K. Baczyńskiego  zaprasza na spotkanie, we wtorek 06.03.2018  na godzinę16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Podróże z madonnami świata"  - o tych podróżach opowie Krystyna Czekaj.
Wstęp wolny - zapraszamy wszystkich, którzy lubią podróże, szczególnie Klub Podróżnika.

Spotkanie zostało dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów, w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".


Wyjazd do NFM we Wrocławiu

Wyjazd do Narodowego Forum Muzyki  02 marca  2018 roku (piątek) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Frida Kahlo - malarstwo, które nosi w sobie przekaz

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 lutego 2018 roku  (środa) na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.
Temat spotkania: "Frida Kahlo - malarstwo, które nosi w sobie przekaz" - o malarce i Jej dziełach opowie uczeń I LO Piotr Marchewka.

Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów. Wstęp wolny - zapraszamy.


Koncert "Lunatycy"

Wyjazd do Narodowego Forum Muzyki  23 lutego 2018 roku (piątek) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.


Walne Zebranie Członków

Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na Walne Zebranie Członków TOZD, które odbędzie się 22 lutego 2018 roku o godzinie 17.00 – pierwszy termin, o godzinie 17.15 – drugi termin, w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przy ul. Świdnickiej 23.

Porządek zebrania:

 1.  Otwarcie Walnego Zebrania i powitanie uczestników.
 2.  Wybór przewodniczącego i protokolanta zebrania.
 3.  Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa za rok 2017 oraz programu na 2018 rok.
 4.  Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2017 rok i wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi TOZD.
 5.  Podjęcie uchwał w sprawie:

         a) zatwierdzenia złożonych sprawozdań z działalności TOZD za 2017 rok,

         b) udzielenia absolutorium Zarządowi TOZD za 2017 rok,

         c) zatwierdzenia programu działania na 2018 rok.

   5. Dyskusja i wnioski.

   6. Zamknięcie Walnego Zebrania.


z wyrazami szacunku
Zofia Mirek


 Sztuka cerkiewna

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 22 lutego 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania: "Sztuka cerkiewna"  - wykład Patrycji Mazurek.

Spotkanie w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Uwikłany w historię obywatel poeta - Zbigniew Herbert

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 15 lutego 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Uwikłany w historię obywatel poeta - Zbigniew Herbert"  - wykład Jolanty Manieckiej.

 Spotkanie w ramach projektu " Świat sztuki". Wstęp wolny - zapraszamy.

Uwaga: zmiana terminu!


Ostatni car i jego Rosja

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 08 lutego 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Ostatni car i jego Rosja"  - wykład Romualda Wojciechowskiego.

Spotkanie uzyskało dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata". Wstęp wolny - zapraszamy.


Karaibskie klimaty w rewolucyjnej Kubie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie, we wtorek 06.02.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Karaibskie klimaty w rewolucyjnej Kubie "  - opowieść Marii Tyws.

 Wstęp wolny - zapraszamy wszystkich, którzy lubią podróże. Warto posłuchać wytrawnego podróżnika.
Spotkanie zostało dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów, w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata".


Ostry dyżur w literaturze i filmu. Medycyna jako bohater kultury

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na w czwartek 01.02.2018  na godzinę16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Ostry dyżur w literaturze i filmu. Medycyna jako bohater kultury"  - wykład Janiny Weretki-Piechowiak.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Ewangelik? Kto to taki?

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 31 stycznia  2018 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie, przy ul. Świdnickiej 30.

Temat spotkania: "Ewangelik? Kto to taki? Diecezja wrocławska Kościoła ewangelicko-augsburskiego po II wojnie światowej - ludzie, mienie, sposób funkcjonowania" - wykład  dr Renaty Madziary.

 Wstęp wolny, zapraszamy.


Tańczące kawiarenki
 
30 stycznia 2018 roku, w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wtorek godzina 17.00 zajęcia w ramach projektu "Tańczące kawiarenki". Szczegóły na spotkaniach TOZD.

Spektakl "Zemsta nietoperza"

 Wyjazd do Opery Wrocławskiej 28 stycznia 2018 roku (niedziela) planowany jest o godz.16.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.

Prosimy o punktualność.

Historia kina na przełomie XX i XXI wieku

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 25 stycznia 2018 roku  na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Historia kina na przełomie XX i XXI wieku"- opowie  ją uczennica I LO Sandra Nikoniuk.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Tańczące kawiarenki

 23 stycznia 2018 roku, w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wtorek godzina 17.00 rozpoczynamy realizację projektu "Tańczące kawiarenki". Szczegóły na spotkaniach TOZD.


Co warto wiedzieć o Gruzji

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 18 stycznia 2018 roku na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania: "Co warto wiedzieć o Gruzji"  - wędrówkę po Gruzji poprowadzi dr Andrzej Jagiełło.

Wstęp wolny - zapraszamy.


Niezwykłość Indii

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K.K Baczyńskiego zaprasza na spotkanie w 2018 roku, we wtorek 16.01.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania: "Niezwykłość Indii"  - opowieść Marii Tyws.

Wstęp wolny - zapraszamy wszystkich, którzy lubią podróże. Warto posłuchać wytrawnego podróżnika.


Duch potężny, ale ciało mdłe. O Stanisławie Wyspiańskim opowieść
 
Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 11 stycznia 2018 roku na godzinę 16.00 do DOK przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:"Duch potężny, ale ciało mdłe. O Stanisławie Wyspiańskim opowieść"  - wykład Jolanty Manieckiej.
 

Wstęp wolny - zapraszamy.


Wyjazd do NFM we Wrocławiu
 
Wyjazd na koncert " Mozart: Gran Partita", do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu 07 stycznia 2018 roku (niedziela) planowany jest o godz.17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.
Prosimy o punktualność.

Magiczny świat poezji Leonarda Cohena

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i.m. K.K Baczyńskiego zaprasza na pierwsze spotkanie w 2018 roku, w czwartek 04.01.2018  na godzinę 16.00 do wypożyczalni w Rynku w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania: "Magiczny świat poezji Leonarda Cohena"  - wykład Sławomira Rodaka.

Wstęp wolny - zapraszamy.