Blue Flower

Komunikaty 2016 - I półrocze


Zobacz Komunikaty 2016 - II półrocze ...


 

Wyjazd do Krzeszowa

Przypominamy uczestnikom wyjazdu 28 czerwca 2016 roku na koncert organowy do Krzeszowa, że wyjazd  z parkingu przy ul. Świdnickiej 38  planowany jest o godzinie 9.00. Prosimy o punktualność.

Wyjazd jest dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Wyjazd na operę Carmen do Wrocławia

Wyjazd do Wrocławia na "Hiszpańską noc z Carmen" w sobotę 18 czerwca  2016 r. odbędzie się z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 19:15. Prosimy o punktualność.

Spektakl na Stadionie Wrocław, Al. Śląska 1 rozpoczyna się o godz. 22:00. ze względu na późną porę i miejsce (stadion) prosimy o zabezpieczenie sobie ciepłego okrycia.


Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko

Zapraszamy do  udziału  w kolejnym  spacerze w ramach projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.
Tym razem 18 czerwca 2016 roku (sobota) zwiedzamy młyn w Dzierżoniowie. Zbiórka o godzinie 9.00 przed młynem.

Wstęp wolny, zapraszamy.


Do zdrowia przez masaż

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 16 czerwca 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Do zdrowia przez masaż". Będzie to wykład  Jacka Szyszki.

Spotkanie  dofinansowane jest przez Powiat Dzierżoniowski w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie". Zapraszamy.


Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko

Zapraszamy do  udziału  w kolejnym  spacerze w ramach projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.
Tym razem 14 czerwca 2016 roku (wtorek), dzięki uprzejmości Właścicieli, zwiedzamy kolejną rezydencję w powiecie  - pałac w Pieszycach.
Zbiórka  przed pałacem 9.55. Można dojechać autobusem linii 15, proponujemy wyjazd z przystanku na osiedlu Błękitnym o godzinie 8.54. Cena biletu 3,40 zł, a ulgowego 1,70 zł
Wstęp wolny, zapraszamy.


Wycieczka do Łodzi

Wyjazd do Łodzi w sobotę 11 czerwca  2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 5.00.
Prosimy o punktualność.


Jesz, ale czy wiesz co?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 09 czerwca 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Spotkanie  w ramach projektu "Zadbaj o swoje zdrowie", który został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Temat spotkania:  "Jesz, ale czy wiesz co?" - poprowadzi je Monika Wilkos.

Zapraszamy, wstęp wolny.


 Wycieczka do Sokołowska

Wyjazd do Sokołowska w sobotę 04 czerwca  2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 8.00. Prosimy o punktualność.


Dziwne przygody książki ze sztuką

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na  spotkanie 02 czerwca 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.
Temat: "Dziwne przygody książki ze sztuką" -   wykład Marii Tyws

Zapraszamy, wstęp wolny.


Ich dziecięce wysokości

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 01 czerwca  2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
" Ich dziecięce wysokości " -   opowie o nich historyk Krystyna Pawełek.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Wyjazd  w piątek 27 maja  2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 5.00.  Prosimy o punktualność.


Prawie wszystko o ubezpieczeniach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 19 maja 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Prawie wszystko o ubezpieczeniach".  Opowie o tym Katarzyna Rudnicka.

Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów. Zapraszamy, wstęp wolny.


Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko

Zapraszamy do  udziału  w kolejnym  spacerze w ramach projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko". Projekt został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.
Tym razem 17 maja 2016 roku (wtorek) zapraszamy na   spacer z Gilowa do Kietlina. Zobaczymy rezydencje w Goli Dzierżoniowskiej i Kietlinie. Poznamy ich historię i pewno wiele innych ciekawostek. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK - Pani Grażyna Biernat.
Dojazd autobusem linii 45 - kierunek Niemcza - do Gilowa, odjazd z przystanku na os. Błękitnym odjazd o 8.09.
Jak zwykle czekają nas niespodzianki. Warto zabrać kijki, aparat fotograficzny,  koniecznie ubrać wygodne buty...

Projekt został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Zapraszamy.


 

Koncert w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Wyjazd do Wrocławia na koncert w Narodowym Forum Muzyki  w sobotę 14 maja 2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 16.00. Prosimy o punktualność.


Muzyka rockowa - prawda i mity

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 12 maja 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie na autorskie spotkanie "Muzyka rockowa - prawda i mity". Autorem spotkania jest Dawid Musiał, uczeń I LO w Dzierżoniowie.

Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów. Zapraszamy, wstęp wolny.


IV Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych - „NGO – to jest to!”

W dniu 08 maja b.r. (niedziela) odbędzie się po raz czwarty Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych organizowany przez Starostwo Powiatowe Dzierżoniowa oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Pieszycach. Impreza na dzierżoniowskim Rynku rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy o godz. 18.00. Starostwo Powiatowe przygotowało wiele atrakcji, my (TOZD) też tam będziemy na stoisku nr 5!. Zapraszamy.


Wycieczka do Kłodzka

Wyjazd do Kłodzka w sobotę 07 maja 2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 9.00.
Prosimy o punktualność.


 "...żołnierz, poeta, czasu kurz" - Krzysztof Kamil Baczyński i biblioteka w Dzierżoniowie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na  spotkanie 05 maja 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.
Temat spotkania: "...żołnierz, poeta, czasu kurz" - Krzysztof Kamil Baczyński i biblioteka w Dzierżoniowie,  wykład Jolanty Manieckiej

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego. Zapraszamy, wstęp wolny. 


Ślady średniowiecza na ziemi dzierżoniowskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 04 maja 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
"Ślady średniowiecza na ziemi dzierżoniowskiej" -   opowie o nich Joanna Kachel-Szyjka.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Czym może zarazić mnie mój pupil?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 28 kwietnia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. na wykład lek.wet. Anety Jurczuk-Andrzejuk p.t. "Czym może zarazić mnie mój pupil?"

Zapraszamy, wstęp wolny.
Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Wyjazd do Opery we Wrocławiu

Wyjazd do Opery we Wrocławiu na balet Anna Karenina odbędzie się 23 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


 Pomniki, tablice pamiątkowe i słupki graniczne Parku Krajobrazowego Gór Sowich

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 21 kwietnia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Tematem spotkania będą
"Pomniki, tablice pamiątkowe i słupki graniczne Parku Krajobrazowego Gór Sowich" - opowie o nich Tomasz Śnieżek.

Zapraszamy, wstęp wolny.
Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Wycieczka do Austrii

Wyjazd do Austrii w piątek 15 kwietnia 2016 r. z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 o godzinie 5.00.
Prosimy o punktualność.


 Lustereczko powiedz przecie... -  motyw zwierciadła w sztuce

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 14 kwietnia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie na wykład Barbary Rymarskiej  p.t.  "Lustereczko powiedz przecie... -  motyw zwierciadła w sztuce".

Zapraszamy, wstęp wolny.
Spotkanie dofinansowane przez Powiat Dzierżoniowski i jest realizowane w ramach projektu "Klimaty sztuki".


Wycieczka do Nowej Rudy

Sobota 09 kwietnia 2016 roku wyjeżdżamy do Nowej Rudy z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38, godzina odjazdu 8.00. Prosimy ubrać wygodne buty, wskazany ubiór na "cebulkę".


Moje spotkanie z Lemem

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na  spotkanie 07 kwietnia 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Klimaty sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego. O swoich spotkaniach z Lemem  - opowie Janina Weretka-Piechowiak.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Epoka kamienia kotliny dzierżoniowskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 06 kwietnia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
"Epoka kamienia kotliny dzierżoniowskiej" -   temat zostanie omówiony przez dr Jarosława Bronowickiego.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do wzięcia udziału w realizacji projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko". Zaplanowano siedem spacerów. Tradycyjnie, bo już po raz trzeci rozpoczęliśmy je, w pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca 2016. Był to na spacer po Bielawie od Hotelu Dębowy do hotelu Pałac Bielawa.
Tym razem 02 kwietnia (sobota) zapraszamy na drugi spacer z Dzierżoniowa do Nowizny i z powrotem. Zbiórka o godzinie 9.00 na parkingu koło Lidla. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK - Pani Grażyna Biernat. Jak zwykle czekają nas niespodzianki. Warto zabrać kijki, aparat fotograficzny,  koniecznie ubrać wygodne buty.

Projekt został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Zapraszamy.


Warsztaty komputerowe

Informacja dla osób, które  zapisały się na warsztaty komputerowe mamy dobrą wiadomość, zaczynamy w piątek 01 kwietnia 2016 roku o godz. 16.15 w filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej na os. Różanym. Prosimy o punktualność, szczegóły na spotkaniu TOZD w środę w Muzeum Miejskim i w czwartek w DOK, zapraszamy.

Projekt został dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.


O czym do mnie szczekasz?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 31 marca 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie
na wykład lek.wet. Anety Jurczuk-Andrzejuk: "O czym do mnie szczekasz? - próby komunikacji ze zwierzętami. Jak odczytywać ich komunikaty?"

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Wielki Polak - zapomniany przez rodaków?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 marca 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Wielki Polak - zapomniany przez rodaków?"
Będzie to wykład Heleny Chojnackiej-Małeckiej.

 Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza do wzięcia udziału w realizacji projektu "Spacery szlakiem rezydencji powiatu dzierżoniowskiego i nie tylko". Zaplanowano siedem spacerów. Tradycyjnie, bo już po raz trzeci zaczynamy je w pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca. Tym razem zapraszamy na spacer po Bielawie od Hotelu Dębowy do hotelu Pałac Bielawa. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK.
  Zbiórka koło Hotelu Dębowy o godzinie 9.45

Dojazd we własnym zakresie.  Z Dzierżoniowa najlepiej dojechać autobusem linii nr 2, (prosimy sprawdzić na najbliższym przystanku rozkład),  z przystanku na os. Błękitnym odjazd o godzinie 8.56.

 Prosimy ubrać wygodne buty, zabrać kijki, aparat fotograficzny. Zapraszamy!


Jak oszukać apetyt i nie zajadać stresów. Te i inne zagadki naszego mózgu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 17 marca  2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:   "Jak oszukać apetyt i nie zajadać stresów. Te i inne zagadki naszego mózgu" - wykład dr Anny Grużlewskiej.


Wyjazd do Berlina

Przypominamy osobom wyjeżdżającym do Berlina 12 marca, że godzina wyjazdu - 6.00, miejsce zbiórki - parking przy ul.Świdnickiej 38.


Zapraszamy, wstęp wolny.Walne Zebranie Członków TOZD

Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej  zaprasza Członków Stowarzyszenia na  Walne Zebranie Członków TOZD, które odbędzie się 10 marca 2016 roku o godzinie 17.00 ; pierwszy termin, o godzinie 17.15 ; drugi termin w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przy ul. Świdnickiej 23
Porządek zebrania:
1. Otwarcie Walnego Zebrania i powitanie uczestników.
2. Wybór przewodniczącego i  protokolanta zebrania.
3. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa za rok 2015 oraz programu na 2016 rok.
4. Przedstawienie sprawozdania  Komisji Rewizyjnej za 2015 rok i wniosku o udzielenie  absolutorium Zarządowi TOZD.
5. Podjęcie uchwał w sprawie:
 - zatwierdzenia złożonych sprawozdań z działalności TOZD za 2015 rok
 - zatwierdzenia programu działania na 2016 rok
 - udzielenia absolutorium Zarządowi TOZD za 2015 rok
6. Dyskusja i wnioski
7. Zamknięcie Walnego Zebrania.


Być kobietą dyktatora ... ryzykowny sposób na życie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 marca 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:
  "Być kobietą dyktatora ... ryzykowny sposób na życie " - wykład na ten temat wygłosi Jolanta Maniecka.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Po wykładzie odbędzie się Walne Zebranie Członków TOZD - patrz komunikat powyżej.


Kaszubski werblista - Günter Grass - niemiecki noblista

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają 03 marca 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2 na wykład  Brygidy Martychowiec pt.  "Kaszubski werblista - Günter Grass - niemiecki noblista".

 Zapraszamy, wstęp wolny.


Historia oręża polskiego - kawaleria

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 02 marca 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie. Temat spotkania:

"Historia oręża polskiego - kawaleria" - opowie o niej uczeń I LO w Dzierżoniowie Przemysław Kucharek.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Co to właściwie jest ten gender?

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 25 lutego 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie na wykład dr Małgorzaty Różewicz    "Co to właściwie jest ten gender?"

Zapraszamy, wstęp wolny.
Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów


Szanowni Państwo

Dyrektor Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa   zaprasza  na wernisaż wystawy „Szkło – kruche dziedzictwo w zbiorach lokalnych kolekcjonerów”. Szkło to niezwykle ciekawy materiał – kruchy i jednocześnie szlachetny. Od wieków zachwyca bogactwem zdobień i form.
Na wystawie prezentowanej w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa zebrano szeroką gamę szkieł artystycznych i użytkowych od połowy XVIII do trzeciej dekady XX wieku. Zobaczyć tu można między innymi: osiemnastowieczne grawerowane kielichy, barwne szklanice, puchary w stylu biedermeier, śląskie szklanki, karafki, dzbanki, flakony z XIX wieku. Kolejną grupę stanowi szkło z przełomu XIX i XX wieku oraz okresu międzywojnia – bogate kieliszki, wazony, patery czy flakony – pochodzące ze znanych zakładów (w tym czeskiego Loetz-Witwe, Pallme-Kōnig & Habel, Wilhelm Kralik &Sohn), a także projekty Marii Kirchner czy Karla Wiedmanna. Na wystawie znalazły miejsce także kolekcjonerskie rarytasy – wyjątkowo rzadki emaliowany i złocony kieliszek z huty Piechowice z przełomu XIX i XX wieku oraz malachitowy wazon projektu Artura Plevy z wytwórni Kurta Schlevogta – oraz ciekawy zbiór szklanych kul z zatopionymi w masie dekoracjami kwiatowymi.

Wernisaż wystawy będzie mieć miejsce 24 lutego 2016 r. o godzinie 17:30. Słowo wstępne wygłosi prof. Paweł Banaś, wrocławski historyk sztuki, badacz i kolekcjoner, autor wielu publikacji, w tym „Współczesne polskie szkło i ceramika” (1990), „Szkło huty Niemen” (1984), „Polskie współczesne szkło artystyczne” (1982), „Orbis Pictus. Świat dawnej karty pocztowej” (2005).

Wystawa prezentowana będzie od 25 lutego do 15 maja 2016 r.


Bracia Morawscy na ziemi dzierżoniowskiej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 24 lutego 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Bracia Morawscy na ziemi dzierżoniowskiej"
Będzie to opowieść Arnolda Kordasiewicza.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Wyjazdu do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu

Uczestnikom wyjazdu do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu, przypominamy, że  wyjazd  20 lutego 2016 roku planowany  jest  o godzinie 8.30 z parkingu  przy         ul. Świdnickiej 38.


To i owo o lekach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 18 lutego 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "To i owo o lekach" opowie  magister farmacji Emilia Krupa.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Malarstwo Młodej Polski

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 11 lutego 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Malarstwo Młodej Polski" - wykład Krystyny Czekaj.

Zapraszamy, wstęp wolny. Spotkanie dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.


Obszary snu w literaturze pięknej, od mitów do Śpiącej królewny

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają 04 lutego 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. na wykład
Janiny Weretki-Piechowiak pt.  "Obszary snu w literaturze pięknej, od mitów do Śpiącej królewny".

Zapraszamy, wstęp wolny.


Dlaczego Rzeczypospolita nie stała się mocarstwem kontynentalnym - polityka dynastyczna Jagiellonów a polski interes narodowy

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 03 lutego 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
"Dlaczego Rzeczypospolita nie stała się mocarstwem kontynentalnym - polityka dynastyczna Jagiellonów a polski interes narodowy ”. Będzie to wykład Janusza Manieckiego.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Rehabilitacja kardiologiczna - co daje pacjentom z chorobą układu krążenia

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 28 stycznia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
 "Rehabilitacja kardiologiczna - co daje pacjentom z chorobą układu krążenia" - wykład poprowadzi lek. med. Ewa Sukiennik

Zapraszamy, wstęp wolny.


Królewna Marianna Orańska i jej związki z Polską

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 27 stycznia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
"Królewna Marianna Orańska i jej związki z Polską" - opowie o nich dr Anna Grużlewska.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wpływ muzyki na emocje

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 21 stycznia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
  "Wpływ muzyki na emocje" - będzie to przekaz uczennicy I LO w Dzierżoniowie Zuzanny Koby.

Uczestnicy spotkania będą się mogli podzielić swoimi odczuciami.

Wstęp wolny, zapraszamy.


Komentarze w portalu Doba.pl. Gdzie leży granica między wolnością słowa a cenzurą?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 14 stycznia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
  "Komentarze w portalu Doba.pl. Gdzie leży granica między wolnością słowa a cenzurą? - spotkanie poprowadzi Tomasz Kuriata.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Bitwa pod Niemczą - Polacy i Niemcy 1000 lat temu...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 13 stycznia 2016 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:
"Bitwa pod Niemczą - Polacy i Niemcy 1000 lat temu..." wykład Janusza Manieckiego.

W związku ze zbliżającą się 1000 rocznicą bitwy warto przybliżyć sobie ten temat.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Pieszyczanin z wyboru - Zdzisław Maciejewski.

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na  spotkanie 07 stycznia 2016 roku na  godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.
Temat spotkania:
Pieszyczanin z wyboru - Zdzisław Maciejewski. Rozmowę z autorem wielu publikacji -  poprowadzi Jolanta Maniecka.  
Relacje ludzi, którzy opowiadają co przeżyli w czasie wojny i po niej,  to swoiste dokumenty pamięci:
Wspomnienia zesłańca, Pieszyccy kombatanci, Z Sybiru do Pieszyc i inne, których w sumie Pan Zdzisław Maciejewski napisał wiele.

Zapraszamy, wstęp wolny.