Blue Flower

Komunikaty 2017 - I półrocze

Powrót do Komunikaty 2017 - II półrocze


Co trzeba wiedzieć o witaminach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 22 czerwca 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Co trzeba wiedzieć o witaminach" - wykład lek.med. Ewa Radzyniak.

Spotkanie  w ramach projektu "Zdrowie to skarb".  Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.
Wstęp wolny, zapraszamy.


Spacerkiem po ... - Bielawa

Uwaga - zmiana terminu!: Przepraszamy za zmianę terminu z 13 czerwca na 20 czerwca 2017 roku.
Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na  spacery po powiecie dzierżoniowskim. We wtorek 20 czerwca 2017 roku pojedziemy do Bielawy. Spacer poprowadzi - przewodnik PTTK  Grażyna Biernat. Dojazd  do Bielawy we własnym zakresie linią nr 1. Wyjazd z przystanku na os. Jasnym  o godzinie 8.34 - następny przystanek os. Tęczowe, Lidl, Kaprys (koło Sad), Kościuszki ...
W Bielawie zbiórka  pod Hotelem Sowa ok. 9.00 - skąd rozpoczniemy spacer. Warto zabrać kijki, wygodne buty, kanapkę, aparat fotograficzny, tym bardziej, że trwa konkurs na najciekawsze zdjęcie z każdego spaceru.
W przypadku nieodpowiedniej pogody, spacer odbędzie się w innym terminie.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


255 rocznica bitwy pod Dzierżoniowem

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 14  czerwca 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji projektu "Ciekawi siebie i świata", dofinansowanego przez Gminę Miejską Dzierżoniów.
 Temat spotkania: "255 rocznica bitwy pod Dzierżoniowem"  - wykład wygłosi  Arnold Kordasiewicz.

Wstęp wolny, zapraszamy.


Wycieczka do Lwowa (9-11.06.2017)

Wyjazd do Lwowa  dnia 09.06. 2017 r. planowany jest o godzinie 3.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność, zabranie aktualnego paszportu.


Architektura baroku

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 08 czerwca 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Architektura baroku" - wykład Patrycji Mazurek z Muzeum Architektury we Wrocławiu Spotkanie  w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", wykłady z cyklu - "Architektura w pudełku".

Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów. Wstęp wolny, zapraszamy.


Żywioły w sztuce, żywioły w nas

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 07 czerwca 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji projektu "Świat sztuki", dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski.
 Temat spotkania:
 "Żywioły w sztuce, żywioły w nas"  - wykład wygłosi  Maria  Tyws.

Wstęp wolny, zapraszamy.


Wyjazd d Jaworzyny Śląskiej

Wyjazd do Jaworzyny Śląskiej dnia 03.06. 2017 r. planowany jest o godzinie 8.00, z parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność. W programie m.in. zwiedzanie Zakładu Porcelany Stołowej "Karolina".


Chirurgiczna precyzja, czyli o poezji Stanisława Barańczaka

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 01 czerwca 2017 roku na  godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.
Temat spotkania :
"Chirurgiczna precyzja, czyli o poezji Stanisława Barańczaka" -   wykład wygłosi  Sebastian Runowicz.

Spotkanie  w ramach projektu "Świat sztuki", który jest dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski. Wstęp wolny , zapraszamy.


Spacerkiem po powiecie - Piława Górna

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na  spacery po powiecie dzierżoniowskim. Już 31 maja 2017 roku wyruszymy w poszukiwaniu meteorytu w Piławie Górnej. Spacer poprowadzi - przewodnik PTTK.
Dojazd  do Piławy Górnej we własnym zakresie linią nr 30. Wyjazd z przystanku na os. Błękitnego o godzinie 8.31, kolejny przystanek: os. Jasne, ul. Piłsudskiego, ul. Ząbkowicka ...
Warto zabrać kijki, wygodne buty,kanapkę, aparat fotograficzny, tym bardziej, że trwa konkurs na najciekawsze zdjęcie z każdego spaceru.
W przypadku nieodpowiedniej pogody, spacer odbędzie się w innym terminie.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Wycieczka do Polkowic

 Wyjazd do Polkowic dnia 27.05. 2017 planowany jest o godzinie 7.30 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


Współczesny nastolatek

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 25 maja 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania:  "Współczesny nastolatek" - opisze go Natalia Rakiewicz uczennica I LO w Dzierżoniowie.

Spotkanie  w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata",  z cyklu - "Budowanie pomostu międzypokoleniowego". Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.Wstęp wolny, zapraszamy.


Witold Gombrowicz - znany i mniej znany

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 18 maja 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Witold Gombrowicz - znany i mniej znany " - wykład Sebastiana Runowicza z 27 kwietnia br.

Spotkanie  w ramach projektu "Świat sztuki",  który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego. Wstęp wolny, zapraszamy


Wycieczka do Złotoryi

Wyjazd do Złotoryi dnia 13.05. 2017 planowany jest o godzinie 7.30 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


Architektura renesansu

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 11 maja 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Architektura renesansu" - wykład Patrycji Mazurek z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Spotkanie  w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", wykłady z cyklu -"Architektura w pudełku". Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów. Wstęp wolny, zapraszamy.


Osobliwe i zagadkowe zdarzenia w czasie najazdu Mongołów na Śląsk w 1241 roku

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 10 maja 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji projektu dofinansowanego przez Powiat Dzierżoniowski.
Temat spotkania:
 "Osobliwe i zagadkowe zdarzenia w czasie najazdu Mongołów na Śląsk w 1241 roku"  - wykład  dr Marka Sikorskiego.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Koncert w NFM we Wrocławiu

 Wyjazd na koncert w NFM dnia 07.05. 2017 r. planowany jest o godzinie 17.00 z parkingu przy ul.Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność oraz o zabranie biletów.


Spacerkiem po powiecie  Ratajno

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na  spacery po powiecie dzierżoniowskim. Tym razem będzie to spacer przez Ratajno, Wilków Wielki. Spacer poprowadzi Grażyna Biernat - przewodnik PTTK. Poznamy ciekawą historię małych miejscowości.
Dojazd zorganizowany przez Towarzystwo. Wyjazd z parkingu  przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie, w sobotę 06 maja 2017 roku o godzinie 9.00.
Warto zabrać kijki, wygodne buty, aparat fotograficzny, tym bardziej, że trwa konkurs na najciekawsze zdjęcie z każdego spaceru.
W przypadku nieodpowiedniej pogody, spacer odbędzie się w innym terminie.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


 Dlaczego kochamy Sienkiewicza? Wypisy z warsztatu autora

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 04 maja 2017 roku na  godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.
Temat spotkania:
"Dlaczego kochamy Sienkiewicza? Wypisy z warsztatu autora" -  wykład Janiny Weretki-Piechowiak.

Spotkanie  w ramach projektu "Świat sztuki", który jest dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski.
Wstęp wolny -  zapraszamy.


Wycieczka do Wołowa

Przypominamy, że wyjazd do Wołowa dnia 29.04. 2017 planowany jest o godzinie 8.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


Czego słuchał PRL

Zmiana!

Przepraszamy,
ale ze względów od nas niezależnych wykład "Witold Gombrowicz - znany i mniej znany" - Sebastiana Runowicza, polonisty z I LO w Dzierżoniowie odbędzie się 18 maja 2017 roku.

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 27 kwietnia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Czego słuchał PRL " - które przygotował Dawid Musiał - uczeń I LO w Dzierżoniowie

Spotkanie  w ramach projektu "Świat sztuki". Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego
Wstęp wolny, zapraszamy.


Architektura średniowiecza

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 20 kwietnia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Architektura średniowiecza" - wykład Agnieszki Gola z Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Spotkanie  w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", wykłady z cyklu -"Architektura w pudełku".

Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów,
Wstęp wolny, zapraszamy.


Spacerkiem po powiecie ... spacer 2: Rościszów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na  spacery po powiecie dzierżoniowskim. Tym razem będzie to spacer przez Rościszów. Spacer poprowadzi  mieszkanka Rościszowa - Magda Sośnicka-Dzwonek. Poznamy historię miejscowości i ciekawych obiektów, które są atrakcją Rościszowa.
Dojazd we własnym zakresie w sobotę 08 kwietnia 2017 roku. Najlepiej skorzystać z linii autobusowej nr 21, odjazd z przystanku na os. Błękitnym o godzinie 9.06. Wysiadamy na pierwszym przystanku w Rościszowie.
Warto zabrać kijki, wygodne buty, aparat fotograficzny, tym bardziej, że trwa konkurs na najciekawsze zdjęcie z każdego spaceru. W przypadku nieodpowiedniej pogody, spacer odbędzie się w innym terminie.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.


Widzenie podwójne - Beksińscy

 Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 06 kwietnia 2017 roku na  godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej
im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Temat spotkania :
"Widzenie podwójne - Beksińscy" -   wykład wygłosi  Jolanata Maniecka.

Spotkanie  w ramach projektu "Świat sztuki", który jest dofinansoway przez Powiat Dzierżoniowski. Wstęp wolny -  zapraszamy,


Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 05 kwietnia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji projektu "Ciekawi siebie i świata". Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierzoniów. Temat spotkania:
 "Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat"  - wykład  Krystyny Pawełek.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do opery we Wrocławiu

Wyjazd na spektakl "Rigoletto" - Giuseppe Verdiego  w niedzielę 02 kwietnia 2017 roku nastąpi o godzinie 16.00 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38. Prosimy o punktualność.


To i owo o lekach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 30 marca 2017 roku na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

Temat spotkania:  "To i owo o lekach" - wykład mgr farmacji Emilii Krupy.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Dobrawa, Jadwiga Andegaweńska ...

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 29 marca 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji projektu "Ciekawi siebie i świata". Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
Temat spotkania:
 "Dobrawa, Jadwiga Andegaweńska, Anna Jagiellonka czy Ludwika Maria Gonzaga - spór o palmę największej polskiej królowej"  - wykład historyka Janusza Manieckiego.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej

zaprasza 

na  Walne Zebranie Członków TOZD,

które odbędzie się 23 marca 2017 roku o godzinie 17:00 - pierwszy termin,
                                                                 o godzinie 17:15 - drugi termin
w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury przy ul. Świdnickiej 23
Porządek zebrania:
1. Otwarcie Walnego Zebrania i powitanie uczestników.
2. Wybór przewodniczącego i  protokolanta zebrania.
3. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności Towarzystwa za rok 2016 oraz programu na 2017 rok.
4. Przedstawienie sprawozdania  Komisji Rewizyjnej za 2016 rok i wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi TOZD.
5. Podjęcie uchwał w sprawie:

  • zatwierdzenia złożonych sprawozdań z działalności TOZD za 2016 rok,
  • zatwierdzenia programu działania na 2017 rok,
  • udzielenia absolutorium Zarządowi TOZD za 2016 rok.

6. Wybory uzupełniające do władz Towarzystwa

  •  powołanie Komisji skrutacyjnej,
  •  zgłoszenie kandydatów,
  •  głosowanie,
  •  podjęcie uchwały po wyborze.

7. Dyskusja i wnioski
8. Zamknięcie Walnego Zebrania.


Historia kuchni (architektura i wyposażenie)

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 23 marca 2017 roku na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Historia kuchni (architektura i wyposażenie)" - wykład Agnieszki Gola z Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Spotkanie  w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów,
Wstęp wolny, zapraszamy.

Zaraz po wykładzie odbędzie się Walne Zebranie Członków TOZD.


Spacerkiem po powiecie ... spacer 1: w poszukiwaniu wiosny

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na  spacery po powiecie dzierżoniowskim. Tradycyjnie rozpoczynamy 21 marca br. Tym razem na poszukiwanie wiosny pojedziemy najpierw na Przełęcz Tąpadła, a z niej żółtym szlakiem udamy się na Ślężę.

Warto zabrać kijki, wygodne buty, aparat fotograficzny. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK Grażyna Biernat.

Wyjazd  o godzinie 9.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. W przypadku opadów spacer odbędzie się w innym terminie.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego


Wyjazd na koncert do Narodowego Forum Muzyki

Wyjazd na koncert do Narodowego Forum Muzyki 17 marca 2017 r. z parkingu przy ul.Świdnickiej 38 - o godzinie 17.00. Prosimy o  punktualność.


Salome - archetyp kobiety fatalnej

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 16 marca 2017 roku na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

Temat spotkania:  "Salome - archetyp kobiety fatalnej" - wykład Barbary Rymarskiej.

Spotkanie  w ramach projektu "Świat sztuki", który uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego. Wstęp wolny, zapraszamy.


 Portret kobiecy - poezja Wiesławy Szymborskiej"

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 09 marca 2017 roku na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Portret kobiecy - poezja Wiesławy Szymborskiej" - wykład Sebastiana Runowicza, polonisty z I LO w Dzierżoniowie.

Spotkanie  w ramach projektu "Świat sztuki". Projekt uzyskał dofinansowanie z Powiatu Dzierżoniowskiego.

Wstęp wolny, zapraszamy.


 Historia sukienki

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 08 marca 2017 roku (środa) na godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.
Temat spotkania:
"Historia sukienki" -   wykład wygłosi Iwona Gołaj, z Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Zapraszamy, wstęp wolny,
Projekt "Świat sztuki" jest dofinansowany przez Powiat Dzierżoniowski


Wyjazd do Teatru ATM

Wyjazd do Teatru ATM 04 marca 2017 r. z parkingu przy ul.Świdnickiej 38 - o godzinie 15.00, prosimy o  punktualność.


Antykwaryczne polowania

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na   spotkanie 02 marca 2017 roku na  godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.
Temat spotkania: "Antykwaryczne polowania" -  wykład wygłosi  Jerzy Tomaszewski, historyk sztuki,dziennikarz i antykwariusz.
Autor Antykwarycznego safarii - jedynego w polskiej telewizji wieloodcinkowego "serialu" o antykach.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Adam Hilary Bernard Chmielowski - życie i twórczość

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 01 marca 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji projektu "Ciekawi siebie i świata". Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierzoniów.
Temat spotkania: "Adam Hilary Bernard Chmielowski - życie i twórczość"  - wykład Krystyny Czekaj.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Taniec - jedna miłość a różnorodność stylów

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 23 lutego 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Taniec - jedna miłość a różnorodność stylów " - o tym opowie uczennica I LO w Dzierżoniowie Ada Orzechowska.

Spotkanie jest kontynuacją tworzenia pomostu międzypokoleniowego. Młodzież opowiada o swoich pasjach i "przenosi" starszych słuchaczy w świat młodości. Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata", który został dofinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Jubileusz 500 -lecia Reformacji jako ekumeniczna szansa dla Kościoła

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 22 lutego 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji projektu "Ciekawi siebie i świata". Projekt uzyskał dofinansowanie z Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Temat spotkania: "Jubileusz 500-lecia Reformacji jako ekumeniczna szansa dla Kościoła” wykład ks. dr Jacka Froniewskiego z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do Hydropolis

 W sobotę 18 lutego 2017 roku o godzinie 8.30  z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie wyjedziemy do Wrocławia, w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Miejską Dzierżoniów - "Ciekawi siebie i świata".
Prosimy o punktualność. W programie:
Wizyta w  Hydropolis - jest to  największe  centrum wiedzy o wodzie w Polsce.


Fakty i mity o lekach oraz o mikro i makroelementach

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 16 lutego 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania:  "Fakty i mity o lekach oraz o mikro i makroelementach " - wykład mgr farmacji Emilii Krupy.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu

W sobotę 11 lutego 2017 roku o godzinie 8.30  z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie wyjedziemy do Wrocławia, w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Miejską Dzierżoniów - "Ciekawi siebie i świata".
  Prosimy o punktualność.  W programie:
 1. Wizyta w Muzeum Etnograficznym, (lekcja muzealna dot. stałej wystawy oraz indywidualne zapoznanie się z wystawą "Skarby europejskiej kultury tradycyjnej".
 2. Pobyt w  Kolejkowie - w Cudownym Świecie w Miniaturze - zobaczymy  największą  makietę kolejową w Polsce (na Dworcu Świebodzkim).


Architektura w pudełku - Antyk

T
owarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 09 lutego 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.

 Temat spotkania:  "ANTYK" - wykład Patrycji  Mazurek.

Spotkanie z cyklu "Architektura w pudełku", w ramach projektu "Ciekawi siebie i świata". Projekt uzyskał dofinansowanie od Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach konkursu.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Rosyjscy malarze - pieriedwiżnicy i ich wpływ na kulturę XIX w Rosji

T
owarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 08 lutego 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.

Temat spotkania: "Rosyjscy malarze - pieriedwiżnicy i ich wpływ na kulturę XIX w Rosji”
O tym Słuchaczom opowie Romuald Wojciechowski.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Rachunek dla dorosłego

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 02 lutego 2017 roku na  godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.

Temat spotkania: "Rachunek dla dorosłego" wystawiony przez literaturę i sztukę.
  Dorosłość: kłopot czy wyzwanie?  - wykład wygłosi  Janina Weretka-Piechowiak.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Historia tańca towarzyskiego

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 26 stycznia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
 Temat spotkania:  "Historia tańca towarzyskiego " - opowie o niej Zuzanna Koba.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wójt z Wierzchosławic

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 25 stycznia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania: "Wójt z Wierzchosławic”. Opowie o nim historyk Janusz Maniecki.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Co dają sekrety, tajemnice, kłamstwa, a co zabierają

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 19 stycznia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Co dają sekrety, tajemnice, kłamstwa, a co zabierają " - wykład psycholog Ewy Starzyckiej.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Zakryta kobieta odkrywa  Iran

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 17 stycznia 2017 roku na  godzinę 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2.
Temat spotkania: " Zakryta kobieta odkrywa  Iran" -  tą kobietą będzie Pani Maria Tyws.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do Teatru Muzycznego Capitol

Przypominamy, że wyjazd do Teatru Muzycznego Capitol 14 stycznia 2017 nastąpi o godzinie 16.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Gabinet osobliwości

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 12 stycznia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury - sala konferencyjna II p  przy ulicy Świdnickiej 23 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Gabinet osobliwości" - wykład Agnieszki Goli.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Wyjazd do Opery Wrocławskiej

Przypominamy, że wyjazd do Opery Wrocławskiej 10 stycznia 2017 nastąpi o godzinie 17.00 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie. Prosimy o punktualność.


Spotkanie autorskie

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zapraszają na spotkanie 05 stycznia 2017 roku na godzinę 15.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Rynek 2. Spotkanie autorskie z Krystyną Patrzykąt poprowadzi Jolanta Maniecka.

Zapraszamy, wstęp wolny.


Skąd się wzięły kolędy?

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza na spotkanie 04 stycznia 2017 roku  na godzinę 16.00 do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 w Dzierżoniowie.
Temat spotkania:  "Skąd się wzięły kolędy?” Opowie o tym Barbara Rymarska, a wspólnie z Barbarą Pachurą zaśpiewamy kilka z nich.

Zapraszamy, wstęp wolny.